MMA

Nesnažíme se to prodávat za něco jiného, říká promotér zápasů influencerů

Hostem nejnovějšího dílu K. O. magazínu byl Tomáš Linh Le Sy. Sám dříve bojoval v MMA, v budoucnu by si to rád zopakoval, ale nyní je především promotérem kontroverzní organizace Clash of the Stars, kde proti sobě bojují influenceři, bojovými sporty většinou nepolíbení. Le Sy prozradil, že na každý galavečer se chystá novinka a podělil se i o své začátky s bojovými sporty.

"Od malička jsem hrál hokej a bojové sporty jsem sledoval jako fanoušek. Mám mladšího bráchu Tobiáše, také bojovníka, a my jsme se odjakživa prali jako bráchové a sledovali jsme i Jackieho Chana, Bruce Leeho a podobné filmy," uvedl Le Sy, že cesta k bojovým sportům vedla přes hokej.

"Měli jsme k tomu předpoklady, byli jsme šikovní a rvali jsme se hezky. Když se ta hokejová kariéra nevyvíjela tak, jak jsem si představoval, přestal jsem v sobě mít ten oheň, tu touhu, tak v tu chvíli se objevily bojové sporty jako thaibox, vale tudo a MMA a my začali trénovat bojové sporty," pokračoval ve vyprávění. Zároveň vyzdvihl výhodu brankářů. Od malička byl díky chytání puků zvyklý nezavírat oči před nárazem.

Le Sy tedy od hokeje zamířil k MMA, kde většinou pod hlavičkou OKTAGONu absolvoval 7 zápasů s bilancí 4-3. "Já měl ambice, chtěl jsem být šampion, do toho jsem s tím šel. To se mi ale nepovedlo, střídal jsem výhry a prohry, ale zápas bych si rád ještě nějaký dal. Trénuji pořád. Ne každý den, ale třikrát týdně, takže trénink tam pořád je a v budoucnu bych si zápas rád dal. Nebude to ale asi ani příští rok, protože práce tam s organizováním Clash of the Stars tolik, že nestíhám pořádně trénovat.

Moderátor Matouš Rajmont se Le Syho také zeptal, co si myslí o zápasech celebrit, které jsou kvůli lepší propagaci vkládané i na klasické galavečery bojových sportů. "Když se na turnaj profi bojovníků vloží souboj celebrit, tak se to ten promotér často snaží prodávat, jako že je to jeden z profi zápasů, ale tak to není. Tam nejsou kluci, kteří trénují x let, a jdou si to vyzkoušet z různých důvodů. My to celé prodáváme s tím, že to jsou amatéři, lidé, kteří to neumí, a jdeme do toho naplno s celou kartou. Nesnažíme se ty zápasy prodávat za něco jiného, než to je."

Související obsah

​Promotéři Clash of the Stars tedy potřebují především lidi, jež jsou slavní a na sociálních sítích je sledují masy lidí, sám Le Sy přitom byl k používání sociálních sítí takřka donucen: "Do nás to vštěpovali i v rámci OKTAGONu, když jsem začínal jako malý klučina. Já si Instagram založil týden před svým prvním zápasem, taky jsem to nepoužíval. Nabádali nás, ať si tam tvoříme ten svůj fan base, a ať tam dáváme dost obsahu, aby si ti diváci k nám našli vztah. Na tomhle těžíme teď v rámci Clash of the Stars."

Slávu tedy netěží především ze sportovních výkonů, ale dění kolem, včetně hádek na tiskových konferencích. Někdy dochází i na strkanice, o kterých fanoušci čile spekulují, že jsou pouze nahrané a jsou součástí smluv všech zúčastněných. "Ve smlouvách to není, to by asi nebylo ani právně vymahatelné. Všichni ví, co prodává zápasy a jak mají fungovat," naznačil Le Sy, že "divadlo kolem" si i kvůli vlastnímu prospěchu vymýšlí sami bojovníci.

Související obsah

​Kontroverzní organizace budí rozruch i díky speciálním zápasům. Proběhly už souboje více než dvou lidí v kleci a polštářová bitva. Tím by to ale nemělo končit: "Na každém galavečeru chceme mít nějakou novinku. Formáty 2 na 2, 2 na 1, když se budou časem opakovat, tak tam bychom možná už mohli založit nějakou divizi. Píší nám už i dvojice, že by chtěly bojovat spolu."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události