Fotbal

Stadion na Letné dostane nové jméno. Partnerem arény bude Křetínského firma

Stadion na Letné dostane nové jméno. Partnerem arény bude Křetínského firma
Stadion AC Sparta Praha | Zdroj: AC Sparta Praha

Fotbalový stánek pražské Sparty na Letné změní své jméno. Novým titulárním partnerem stadionu bude společnost EP Energy Trading (epet), kterou spoluvlastní Daniel Křetínský. Starý název Generali Česká pojišťovna Arena nahradí nový název epet ARENA.

Stadion na Letné je v provozu už od roku 1917. Zmodernizován do dnešní podoby byl v roce 1994. V minulosti nesl stadion mnoho názvů podle sponzorů. Mezi lety 2003 a 2007 se jmenoval Toyota Arena, následovala na dva roky AXA Arena. Od roku 2009 se stánek jmenoval Generali Arena a v roce 2020 se název ještě rozšířil na Generali Česká pojišťovna Arena.

Od následujícího jara bude sparťanský stadion nést název epet ARENA. Společnost epet je dodavatelem elektřiny a zemního plynu v Česku a na Slovensku a patří pod mateřskou společnost EPH (Energetický a průmyslový holding). Majoritním vlastníkem EPH je Daniel Křetínský, který zároveň spoluvlastní fotbalový klub Sparta.

Související obsah

​"Prohloubení spolupráce s AC Sparta Praha je logickým vyústěním našeho dlouholetého partnerství. Je to další krok ke zviditelnění naší značky, který, věříme, povede k oslovení části potenciálních zákazníků. Součástí naší dlouhodobé strategie je posílení pozice v oblasti dodávek energií pro domácnosti," říká v tiskové zprávě generální ředitel společnosti epet Petr Švec.

Podívejte se, jak to vypadá na stadionech v Kataru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události