Sparta postupuje do čtvrtfinále poháru. V utkání plném emocí zdolala Baník

Sparťané se radují ze vstřelené branky | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Sparty postoupili do čtvrtfinále MOL Cupu. Ve vyhecovaném utkání vyhráli na hřišti Baníku Ostrava 3:2 díky gólům Haraslína, Čvančary a zásahu do vlastní sítě Frydrycha. Mezi nejlepší osmičkou tak Letenští doplnili Slavii, Slovácko, Vyškov a Brno. Bohemians si doma poradila s třetiligovým Hlučínem.

Sparta do zápasu s Baníkem nastoupila bez obou elitních útočníků Tomáše Čvančary a Jana Kuchty. Místo nich na hrotu nastoupil Martin Minčev. Na začátku zápasu bylo k vidění několik nebezpečných závarů, ale žádný z týmů jej nedokázal gólově zakončit. Skóre se měnilo až ve 22. minutě hry. Jan Juroška zahrál ve vápně rukou, a tak rozhodčí Zelinka nařídil penaltu pro Spartu. K ní se postavil Haraslín a s přehledem skóroval.

Vyrovnání se domácí dočkali ve 41. minutě. Filip Kaloč vystřelil těsně za vápnem nepříliš umístěnou střelu, ale Kovář v brance Sparty zaspal a nestihl zasáhnout. Situaci mu zkomplikoval i fakt, že mu míč těsně před rukou skočil. Do druhého poločasu nastoupili výrazně aktivněji domácí, ale bez gólového efektu. A tak udeřilo na druhé straně. Martin Vitík hlavičkoval směrem na branku a Michal Frydrych se jej pokoušel odkopnout. Jenže zamířil do vlastní sítě.

​Pojišťovací gól přidali Letenští v 77. minutě. Podnikli rychlý protiútok, na jehož konci prostrčil Haraslín míč Kuchtovi, který našel před prázdnou brankou Čvančaru, jenž se nemýlil. Ve druhé minutě nastavení mohl o výhře Sparty definitivně rozhodnout Kuchta, ale dloubáčkem trefil pouze břevno a z následné dorážky do prázdné branky naprosto nepochopitelně přestřelil.

To mohlo Spartu ještě hodně mrzet, jelikož hned z protiútoku snížil Kuzmanovič. Na víc se už ale domácí nezmohli, a tak Sparta vyhrála 3:2. Bohemka přivítala na domácím hřišti přemožitele plzeňské Viktorie, ale další překvapení se nekonalo.

Hlučín prohrával již od sedmé minuty, po rohovém kopu se prosadil hlavou obránce Krch. Na startu druhé poloviny duelu se trefil Ladislav Mužík a třetí gól přidal o tři minuty také další obránce – Lukáš Hůlka.

Osmifinále MOL Cupu:

FC Baník Ostrava –⁠ AC Sparta Praha 2:3 (1:1)
Branky: 41. Kaloč, 90+2. Kuzmanović – 22. Haraslín (pen.), 66. Frydrych (vla.), 77. Čvančara

Bohemians Praha 1905 – FC Hlučín 3:0 (1:0)
Branky: 7. Krch, 48. Mužík, 51. Hůlka