Hokej

Dával jsi mi ty nejcennější rady jako "nežeň se", vzpomíná Jágr na otce

Dával jsi mi ty nejcennější rady jako "nežeň se", vzpomíná Jágr na otce
Jaromír Jágr na pohřbu svého otce | Zdroj: TN LIVE

Minulý týden zemřel otec Jaromíra Jágra a nyní ho slavná 68 doprovodila na jeho poslední cestě. Na sociálních sítích mu hráč poslal také poslední vzkaz do nebe. Jágr v něm vzpomíná na otcovy cenné rady a také na jeho osobitý smysl pro humor.

Jágr se v úvodu svého dlouhého posledního vzkazu zamyslel nad dnem, kdy jeho otec svět opustil. Vidí v tom spojitost se svým číslem, které celou kariéru nosí na svém dresu. Jágrův otec zemřel 15. listopadu 2022. "Když sečteme všechna čísla 15 + 11 + 20 + 22, součet se rovná číslu 68. A to je číslo, které nosím na hokejovém dresu a je mně souzené," píše Jágr mladší.

Dále svému otci děkuje za vše, co pro něj, jeho sestru Jitku i matku Annu udělal, a vyzdvihuje také to, jak byl ke všem lidem vstřícný. "Nikdy jsem tě neviděl nikoho odmítnout. Kdo tě poprosil, tomu jsi pomohl. Dřel jsi a pracoval od rána do večera. Nevynechal jsi můj jediný trénink ani zápas. Byl jsi přísný, ale spravedlivý. Ty jsi byl ten, kdo mě vytvářel, kdo mě maloval. Já byl pouze obrázek, na který se lidé chodí dívat, někteří ho dokonce i obdivovali," píše dále slavná 68.

A legendární český hokejista vzpomněl také na rady, které mu jeho otec do života dal: "Poslouchej jenom mě, nepij alkohol, neukazuj bolest, vždy musíš trénovat víc než ostatní." A člen Triple Gold Clubu dodal: "A moje nejoblíbenější rada byla: ‘Nežeň se, máš času dost.‘ "

Jágr zavzpomínal také na specifický humor svého tatínka. "Ještě bych rád připomněl tvůj jedinečný suchý humor. Kdo ho neznal, nechápal. Už jen ten tvůj originální pozdrav: 'No nazdar, děláš něco?' Ten dokázal vykolejit i ty největší borce," popisoval dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Související obsah

​A nakonec i on poslal svému otci jednu radu. "Nevím, jak to v nebi chodí, a ani nevím, koho potkáš prvního, jestli sv. Petra, Ježíše nebo samotného Boha, ale zkus je pozdravit jinak, než jsi to dělal tady na zemi. Víš, pozdravit je stylem: 'Nazdar, děláš něco?' To by asi nebyl ten nejšťastnější začátek," podotkl na závěr se svým typickým humorem Jágr.

Podívejte se na poslední rozloučení s Jaromírem Jágrem starším:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události