MS ve fotbale 2022

První bezbrankový zápas na MS: Obrany Tuniska i Dánska odolaly

Fotbalové mistrovství světa nabídlo už mnoho gólů, ale ve třetí hrací den také první bezbrankový duel. Tunisanům byl gól upřen kvůli ofsajdu, Dánové trefili pouze tyč, a tak se zrodila první remíza 0:0.

Dánský tým byl fanoušky ostře sledovaný i kvůli tomu, že za něj nastoupil Christian Eriksen, jenž na loňském Euru prodělal infarkt. Vypadalo to tehdy, že má po kariéře. Pokud ovšem fanoušci čekali na góly, tak marně.

Z jedné branky v prvním poločase se Tunisané radovali, ale Jebaliho radost narušil zvednutý praporek čárového rozhodčího, který znamenal, že gól kvůli ofsajdu platit nebude. Stejný hráč měl šanci i na konci poločasu, ale tentokrát ho vychytal Schmeichel.

V druhé půli už Evropané přidali a potvrzovali roli favorita, jenže střeleckou převahu v gól přetavit nedokázali. V největší šanci Cornelius hlavou netrefil volný prostor mezi třemi tyčemi, ale poslal balon pouze do brankové konstrukce. V závěru Tunisany podržel i brankář Dahmen, a tak se zrodila první turnajová remíza 0:0.