Fotbal

Ronaldo odchází z United. Klub na svých stránkách oznámil vzájemnou dohodu

Konec telenovely mezi Cristianem Ronaldem a United. Fotbalový Manchester na svých klubových stránkách oznámil, že Ronaldo s okamžitou platností odchází z klubu. Ke kroku prý došlo po vzájemné dohodě s hráčem. To následně potvrdil i portugalský útočník na svém twitterovém účtu.

Klub mu poděkoval ze jeho služby a 145 branek, které vstřelil během svého angažmá na Old Trafford. Celkem za Rudé ďábly odehrál 346 zápasů. Většinu utkání však portugalský fotbalista odehrál za United již při svém prvním angažmá mezi roky 2003 až 2009.

Na britské ostrovy se Ronaldo vrátil v roce 2021, když přestoupil z italského Juventusu Turín. Při jeho druhém angažmá v Manchesteru už se mu tolik nedařilo a po nástupu trenéra ten Haga ani nedostával příliš příležitostí se ukázat na trávníku. 

"Cristiano Ronaldo odchází z Manchesteru United po vzájemné dohodě. S okamžitou platností," stojí v oficiálním prohlášení na klubových webových stránkách.

Cristiano Ronaldo se také vyjádřil k odchodu na svém twitterovém účtu: "S Manchesterem United jsme se dohodli, že ukončím kontrakt dřív. Miluju United a miluju jeho fanoušky, to se nikdy nezmění. Ale přijde mi správný čas na hledání nových výzev. Přeji klubu hodně úspěchů v této sezoně i do budoucna."

Už delší dobu to mezi Ronaldem a klubem neklapalo, a spekulovalo se tak, co s portugalským útočníkem bude dál. Ronaldo se také velmi nevybíravě vyjádřil o svém současném klubu a také trenérovi ten Hagovi v nedávném rozhovoru pro TalkTV. Klub dokonce přemýšlel o vyhazovu hráče, nakonec došlo k dohodě.

Související obsah

​Manchester United se v posledních zápasech i bez podpory Ronalda herně i výsledkově zvedl a vedení si chválí trenéra ten Haga: "Všichni v Manchesteru United se i nadále soustředí na progres týmu pod vedením Erika ten Haga a na spolupráci při dosažení úspěchu na hřišti." Do jakého klubu slavný Portugalec zamíří po konci mistrovství světa, to zjistíme v následujících dnech a týdnech.

Podívejte se na reakci United po Ronaldově kritickém rozhovoru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události