MS ve fotbale 2022

Grealish dodržel slib. Gól oslavil tak, jak slíbil chlapci s mozkovou obrnou

Anglický fotbalový reprezentant Jack Grealish v pondělním utkání na mistrovství světa vstřelil gól Íránu a oslavil ho velmi netradičně. Po zápase se ukázalo, že tuto oslavu zvolil, jelikož to slíbil před turnajem chlapci s mozkovou obrnou.

Sám Grealish má sestru, jež trpí mozkovou obrnou, a když o její nemoci fotbalista jednou promluvil, inspiroval tím jedenáctiletého fanouška, aby mu napsal a požádal o setkání. K tomu letos skutečně došlo a Grealish mu přitom slíbil, že pokud dá na mistrovství světa gól, oslaví ho s rozpaženýma rukama vlněním celého těla.

Grealish proti Íránu sice nebyl v základu, ale na hřiště se v 70. minutě dostal a o dvacet minut později vstřelil šestou branku svého týmu. Jak slíbil, tak učinil a po gólu se skutečně vlnil s rozpaženýma rukama.

"Pro tebe Finlayi," napsal po zápase Grealish na twitter a přiložil i video, kde mu mladík ukazoval, jak by měl oslavit gól.