Další sporty

Pivo ke sportu patří, ale kolik toho vydržím, to neřeknu, směje se Špotáková

Hostem středeční Snídaně byla i bývalá česká reprezentantka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. Ta se v rozhovoru rozpovídala o svém životě po kariéře, ale také o lásce k pivu.

Barbora Špotáková na začátku září ukončila ve 41 letech atletickou kariéru. Rozhodla se tak krátce po finále Diamantové ligy v Curychu. Co veleúspěšná bývalá oštěpařka dělá teď? "Jsem pořád aktivní, ale mám víc času na děti. Normálně bych v prosinci letěla na soustředění na Kanáry, ale teď můžu s dětmi alespoň čekat na Ježíška. Pořád trénuji s mladými na Dukle a chci jim předávat zkušenosti. Je důležité předávat českou oštěpařskou školu, kterou já jsem dostala od Jana Železného," prozradila Špotáková ve Snídani.

Ke sportu vede i své dva syny Janka a Darka. "Kluci se mnou byli na posledním mistrovství Evropy v Mnichově a evidentně to s nimi hnulo. Mladší potom pořád házel. Starší je spíš takový běžec, ale k atletice ho to táhne. Sice hraje fotbal, ale ten hraje spíš kvůli kamarádům," pokračovala dobře naladěná dvojnásobná olympijská vítězka.

Související obsah

​O Špotákové se ví, že má v lásce také pivo. "To ke sportu patří, ale člověk musí vědět, kdy má dost. Sportovci se netají tím, že mají rádi pivo. A kolik toho vydržím? To budu tajit, to dámy neříkají," smála se světová rekordmanka. Rodačka z Jablonce se rozpovídala také o zpívání s kapelou Tři sestry nebo o svých brigádách z dětství. Kompletní rozhovor najdete v náhledu článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události