Kanada bušila do Belgie, ale Courtois zářil! Vychytal těsné vítězství

Fotbalisté Belgie se po vítězství nad Kanadou 1:0 dostali do vedení skupiny F. Ve večerním zápase při nich ale stáli všichni svatí, protože Severoameričané byli lepším týmem, a jen díky skvělému výkonu brankáře Courtoise, který vychytal také penaltu, berou všechny tři body. Kanada přestřílela Belgii 16:6, ale nestačilo to.

První utkání skupiny F mezi Chorvatskem a Marokem skončilo bezbrankovou remízou, a tak měly reprezentace Belgie a Kanady velkou šanci se v případě vítězství dostat do čela tabulky. Výrazně aktivnějším týmem na začátku utkání byla Kanada, která si vytvářela na útočné polovině velký tlak. Vyvrcholit to mohlo v desáté minutě, kdy Carrasco zahrál ve vápně rukou a rozhodčí nařídil penaltu. K té se postavil Alphonso Davies, ale jeho nepříliš přesně umístěný přízemní pokus Courtois vychytal.

Ve vytvořeném tlaku ale Kanada neustávala. Do několika nebezpečných zakončení se dostal David, ale Courtois byl pozorný a potvrzoval, proč byl zvolen nejlepším brankářem loňské sezony. Svou příležitost si ale v prvním poločase vytvořila také Belgie. Tielemans ve vápně posunul míč Batshuayiovi, jehož střelu zablokoval ve skluzu obránce.

​Blízko zahrávání druhého pokutového kopu v utkání byli Kanaďané ve 39. minutě. Laryea upadl ve vápně po kontaktu s Witselem. Rozhodčí zkoumal celou situaci u videa, ale nakonec ji jako penaltovou neposoudil. A byla to Belgie, která dokázala jako první skórovat. Alderweireld našel dlouhým pasem Michyho Batshuayie, který obešel obránce a povedenou střelou poslal svůj tým do vedení.

Ve druhém poločase se Kanada hnala za vyrovnáním. Poslala na hřiště po hodině hry i nejlepšího střelce kvalifikace Cylea Larina, který vsítil šest branek cestou na šampionát. O tři minuty později se do zakončení z nadějné pozice dostal Buchanan, ale vysoko přestřelil. Velkou šanci na vyrovnání měla Kanada i v 80. minutě, kdy se právě střídající Larin pověsil do hlavičky, ale pozorný Courtois jej vychytal.

Nakonec si Kanada vedení pohlídala a jde do čela skupiny F.

Výsledek zápasu skupiny F:

Belgie–⁠Kanada 1:0
Branka: 44. Batshuayi (Alderweireld)

Nejlepší hráč utkání podle redakce Nova Sport: Thibaut Courtois

Belgický brankář Thibaut Courtois opět prokázal svoji extratřídu. Vychytal penaltu a dalšími velmi důležitými zákroky pomohl svému týmu k důležité výhře na úvod turnaje.

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky