Fotbal

Stopka i pokuta. Cristiano Ronaldo vyfasoval trest za incident s fanouškem

Stopka i pokuta. Cristiano Ronaldo vyfasoval trest za incident s fanouškem
Cristiano Ronaldo v dresu Manchesteru United. | Zdroj: Profimedia.cz

Hvězdný Cristiano Ronaldo vyfasoval trest za dubnový incident ze zápasu Premier League, ve kterém neudržel na uzdě své emoce a vyrazil mladému fanouškovi z ruky mobilní telefon. Anglická asociace mu vystavila dvouzápasovou stopku a stanovila i výši pokuty. Sedmatřicetiletý Portugalec musí zaplatit 50 tisíc liber, což je více než 1,4 milionu korun.

Ošemetná situace se odehrála už v dubnu, kdy Manchester hrál na hřišti Evertonu. Se zachraňujícím se soupeřem tehdy United padli 0:1 a Ronaldo si vybil frustraci hodně špatným způsobem. Jednomu z fanoušků totiž vyrazil z ruky mobilní telefon. Případem se začala zabývat anglická asociace FA i liverpoolská policie. 

Ta nakonec případ uzavřela v srpnu a hvězdný hráč obdržel napomenutí. "Nikdy není snadné vypořádat se s emocemi v těžkých chvílích, jako jsou ty, kterým čelíme. Nicméně musíme být vždy ohleduplní, trpěliví a jít příkladem všem mladíkům, kteří milují tuhle krásnou hru. Chtěl bych se za tenhle výpadek omluvit," napsala portugalská superstar na svém instagramu a vyjádřila velkou lítost, že se nechala strhnout emocemi.

Takto celý incident vypadal:

I když se ale omluvila, FA incident vyšetřovala dál a teď vynesla verdikt. Ronaldo kvůli svému nevhodnému chování vyfasoval dvouzápasovou stopku a finanční pokutu ve výši 50 tisíc liber (více než 1,4 milionu korun).

Související obsah

​​Ronalda zpráva zastihla v Kataru, kde se připravuje s portugalskou reprezentací na první vystoupení na světovém šampionátu, ve kterém jeho tým změří síly s Ghanou. Kolem jednoho z nejlepších fotbalistů historie je tak nadále rušno. V úterý totiž skončil po oboustranné dohodě v Manchesteru United a hledá si nové angažmá. To ale případně začne kvůli dubnovému skandálu dvouzápasovou absencí. 

Ronaldo se rozloučil s Manchesterem United:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události