Fotbal

Po konci Ronalda další změna! Manchester United je na prodej

Po konci Ronalda další změna! Manchester United je na prodej
Protesty fanoušků Manchesteru United proti majitelům Glazerovým | Zdroj: Profimedia.cz

Během úterý se fanoušci fotbalového Manchesteru United dozvěděli velkou novinku, v jejich klubu po vzájemné dohodě skončil Cristiano Ronaldo. Trvalo to pouze pár hodin a přišla další informační bomba, rodina Glazerova prodává klub.

Manchester United je na prodej. Tuhle zprávu chtěli fanoušci Rudých ďáblů slyšet už roky a nyní se dočkali. Majitelé klubu Glazerovi oznámili, že začali s procesem hledání strategických alternativ pro klub. 

"Představenstvo zváží všechny strategické alternativy včetně nových investic do klubu, prodeje nebo jiných transakcí zahrnujících klub," stojí v prohlášení na webu Manchesteru United.

Po oznámení této zprávy se ihned zvedla cena akcií o 17 procent. Současná odhadovaná cena klubu se pohybuje kolem 5 miliard liber (140 miliard korun). Pro srovnání: Chelsea letos koupil Todd Boehly za 4,25 miliardy liber (120 miliard korun).

"Síla Manchesteru United je ve vášni a loajalitě naší komunity – 1,1 miliardy fanoušků a sledujících," napsali dále Avram a Joel Glazerovi s tím, že chtějí pro klub jen to nejlepší.

Související obsah

​Názor fanoušků je ovšem jasný. Ti si už dlouhodobě přejí odchod rodiny Glazerových z klubu. Majitelům vyčítají, že klub mají pouze pro zisk a na úspěších jim nezáleží. Už mnohokrát vyšli protestovat do ulic či před stadion.

Takto fanoušci Manchesteru United v srpnu protestovali proti majitelům:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události