Fotbal

Sparta vyvázla s podmínkou a finanční pokutou. Hrozí jí zavření kotle

Sparta vyvázla s podmínkou a finanční pokutou. Hrozí jí zavření kotle
Fanoušci Sparty na Letné | Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Disciplinární komise rozhodla o trestu pro fotbalovou Spartu, jejíž fanoušci se v zápase 14. kola Fortuna ligy proti Slovácku dopustili řady výtržností. Za nedostatečnou pořadatelskou službu klub vyfasoval peněžitý trest i podmínku na uzavření kotle.

Sparťanští fanoušci se ve 14. kole nejvyšší české soutěže zase "předvedli". V duelu proti Slovácku použili zakázanou pyrotechniku, házeli na hrací plochu předměty a řádili takovým způsobem, že byl duel krátce přerušen. 

Událostmi se proto začala zabývat Disciplinární komise LFA, jež vynesla trest. Sparta musí zaplatit finanční pokutu 120 tisíc korun za nedostatečnou pořadatelskou službu, navíc má i podmínku na dva zápasy. Pokud v nich dojde k podobným incidentům, hrozí klubu, že na jedno utkání bude muset zavřít kotel, kam chodí fandit ti nejaktivnější příznivci. 

Související obsah

​"Disciplinární komise LFA rozhodla po důkladném prošetření všech materiálů a vyslechnutí zástupců klubu o trestu podmíněného uzavření sektorů ‘kotle‘ sparťanských fanoušků, který jednoznačně cílí primárně na potrestání těch, kteří jsou za tuto situaci odpovědni," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček, proč se pro takový trest komise rozhodla. Výši určila i na základě toho, že letenský klub se prý dlouhodobě snaží s problémovými příznivci pracovat. 

"AC Sparta Praha dlouhodobě dokládá Disciplinární komisi LFA svoji činnost v oblasti bezpečnostního zajištění svých domácích i venkovních utkání. Z předložených důkazů vyplývá, že vynakládá velké úsilí a také finanční prostředky k tomu, aby disponovala komplexním souborem opatření, která mají za cíl zvyšování bezpečnosti na stadionu, a že se jedná o širokou škálu preventivních i represivních opatření a postupů, jejichž cílem je boj proti patologickým jevům na tribunách," zaznělo také v odůvodnění trestu. 

Související obsah

​Fanoušci se tak budou muset na jaře hodně snažit, aby nakonec za své hříchy doopravdy nepykali. Zatím za ně fasuje tresty jen Sparta. Kromě pokuty za Slovácko totiž musí zaplatit i za řádění svých příznivců v Plzni, kteří ve Štruncových sadech poničili vybavení stadionu a použili pyrotechniku. Částku disciplinární komise stanovila na 80 tisíc korun. Řádění fanoušků tak klub přišlo v krátkém časovém intervalu na 200 tisíc korun. 

Takhle Sparta v létě oznámila jméno nového kapitána:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události