MS ve fotbale 2022

Nejhezčí branka turnaje? Podívejte se na akrobatické zakončení Richarlisona

Fotbalové mistrovství světa má za sebou teprve první kolo skupinové fáze, ale dost možná už jsme viděli nejhezčí branku turnaje. V zápase proti Srbsku se nevídaným způsobem prosadil Richarlison a svým druhým gólem v utkání rozhodl o výhře Brazílie.

Pětadvacetiletý útočník Tottenhamu Richarlison ve čtvrtek večer předvedl to nejlepší, co v něm je. Už v 62. minutě otevřel skóre, když dorazil do brány střelu Viníciuse Júniora, kterou srbský brankář jen vyrazil před sebe.

To se ale jen zahříval. V 73. minutě ho našel krásnou šajtlí Vinícius Júnior, Richarlison si zpracoval míč do vzduchu nad sebe a v otočce a ve výskoku se položil do střely. Akrobatickým zakončením nedal brankáři šanci a zvýšil na konečných 2:0 pro Brazílii.

Na sociálních sítích fanoušci nešetřili superlativy a mnoho lidí tento moment už nyní prohlašuje ze nejhezčí gól celého turnaje.

​Pro britskou BBC se k Brazilcovu gólu vyjádřil bývalý kanonýr Alan Shearer: "Je na správném místě. Sledujte jeho pohyb. Je první, kdo reaguje, to dělají všichni dobří útočníci. Vypadá to jednoduše, ale není. Je to velmi dobrý útočník."

MS ve fotbale on-line

Fotbalové mistrovství světa se letos koná v Kataru od 20. listopadu do 18. prosince. Na našem webu vám nabídneme veškeré aktuality, program turnaje i výsledky