MS ve fotbale 2022

Neymar je zraněný. Trenér Tite je ale optimista a se svou hvězdou počítá

Neymar je zraněný. Trenér Tite je ale optimista a se svou hvězdou počítá
Zraněný Neymar | Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek se na mistrovství světa ve fotbale zranil Brazilec Neymar v zápase proti Srbsku. Jedenáct minut před koncem musel střídat kvůli potížím s kotníkem. Jak vážné je zranění a jestli se na MS ještě ukáže, by mělo být jasné po lékařské prohlídce.

Čtvrteční zápas Brazilcům vyšel parádně, když porazili Srbsko 2:0. Krásným gólem se blýskl Richarlison, který si svým akrobatickým zakončením řekl o nominaci na nejhezčí branku turnaje.

I přes výhru může být Brazílie smutná. Její největší hvězda Neymar se zranila. V 79. minutě zápasu musel 30letý útočník střídat a se slzami v očích sledoval zbytek zápasu. Srbští obránci brazilskou hvězdu bránili velmi tvrdě a devětkrát ji zfaulovali. Odnesl to Neymarův kotník, který je podle fotek velmi nateklý.

Trenér Kanárků se však o oporu svého týmu nebojí. "Nemějte strach, Neymar bude pokračovat na mistrovství světa. Bude hrát, tím si můžete být jistí," řekl brazilský kouč podle listu The Guardian.

Související obsah

​"Začali jsme okamžitě na lavičce kotník léčit, pro lepší posouzení budeme muset počkat 24 až 48 hodin," uvedl doktor brazilské reprezentace Rodrigo Lasmar ke zranění Neymara. Podle něj Neymar i přes bolest ještě nějakou dobu hrál: "Během hry cítil bolest, ale rozhodl se zůstat na hřišti a pomoct svému týmu i přes své zranění. Je pozoruhodné, že tohle udělal."

Podívejte se na sestřih zápasu Brazílie – Srbsko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události