MS ve fotbale 2022

Ghanský trenér kritizuje rozhodčího: Ronaldovi dal speciální dárek

Ghanský trenér kritizuje rozhodčího: Ronaldovi dal speciální dárek
Ghanský trenér si stěžuje rozhodčí kvůli penaltě pro Portugalsko | Zdroj: Profimedia

Trenér ghanské fotbalové reprezentace se na mistrovství světa opřel do rozhodčího zápasu Ghany s Portugalskem. Podle něj se penalta proti Ghaně kopat neměla, a rozhodčí tedy dal Portugalcům pěkný dárek.

Ghanský trenér Otto Addo kritizoval amerického rozhodčího Ismaila Elfatha za odpískaný faul, který zapříčinil penaltu proti jeho týmu. Salisu se Ronalda jen lehce dotkl a Ronaldo se celkem ochotně poroučel k zemi. Pokutový kop následně proměnil sám Cristiano Ronaldo, a stal se tak prvním hráčem, který vstřelil branku na pěti různých mistrovstvích světa.

Addo s posouzením zákroku nesouhlasil. Podle něj Salisu Ronalda nefauloval. I díky brance z této penalty Portugalci zvítězili 3:2. "Když dá někdo gól, tak mu gratuluju, ale tohle byl opravdu dárek. Co víc k tomu mám říct. Speciální dárek od rozhodčího," konstatoval ghanský trenér.

Trenérovi afrického týmu vadilo i to, že rozhodčí vůbec nekonzultoval situaci s VAR: "Myslím, že to bylo špatné rozhodnutí, nevím, proč nepřišel VAR.

Související obsah

​​​"Je to pak těžké, když prohráváte se světovým týmem," postěžoval si Addo. Ghaně se i přes proměněnou Ronaldovu penaltu podařilo vyrovnat. Portugalci však dvěma góly opět strhli vedení na svou stranu a Ghana už stihla jen snížit na konečný výsledek 2:3.

​Ghanský trenér si chtěl s rozhodčím po zápase osobně promluvit a vysvětlit si nejasnosti, schůzka mu však nebyla umožněna. 

Podívejte se na sestřih utkání Portugalsko–Ghana:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události