Fotbal

Etická komise FAČR potrestala hradního kancléře. Nesmí působit ve fotbale

Etická komise FAČR potrestala hradního kancléře. Nesmí působit ve fotbale
Vratislav Mynář | Zdroj: David Malik/CNC/Profimedia

V pátek opět zasedala Etická komise Fotbalové asociace České republiky, která vynesla několik trestů. Ten nejtvrdší dostal hradní kancléř Vratislav Mynář. Komise mu udělila za narušení regulérnosti soutěže či utkání trest zákazu působení na všech aktivitách spojených s FAČR na dobu dvou let a pokutu ve výši 50 tisíc korun.

"Etická komise na zasedání rozhodla o potrestání pana Vratislava Mynáře za disciplinární přečin narušení regulérnosti soutěže nebo utkání, a to ve třech případech. Jde o případ Slovácka vůči Bohemians, také v zápase Slovácka se Zbrojovkou Brno a také v případě Slovácka proti Dukle Praha," okomentoval trest předseda komise Jan Eisenreich.

Mynář sice nemá se Slováckem oficiálně nic společného, ale zájem o celek z Uherského Hradiště měl poměrně velký. Nakonec se mu vymstily opakované debaty s Romanem Berbrem. Hradní kancléř je členem FAČR za Osvětimany. Jenže i s nimi má utrum.

Policie totiž zachytila komunikaci právě s Berbrem, ve které se Mynář zajímal o to, kdo bude pískat zápasy Slovácka. Prvotní zachycený kontakt byl 9. února 2018 a Berbr se ptal na lety pro FAČR, které měly být zřejmě vládním letadlem. Na to mu Mynář odpověděl, že chce, aby se zápas Česka se Slovenskem konal v Uherském Hradišti, kde hraje právě Slovácko. To se nakonec nepodařilo, ale česká repre na vytouženém místě přivítala Ukrajinu.

Související obsah

​To důležitější ale přišlo o měsíc později. Mynář psal Berbrovi: "Pane kolego, v sobotu Bohemians?" Berbr odpověděl: "Yes." V den utkání pak Berbr poslal emotikon se zdviženým palcem. Slovácko nakonec zápas vyhrálo 1:0. Hlavním sudím byl Miroslav Zelinka. 

Další debata přišla podle policie k zápasu Slovácka s Brnem. "Hezký den, v sobotu přijede popravčí četa, nebo je to ok?" ptal se Mynář. "Zjistím," odpověděl Berbr. "Pls help," pokračoval hradní kancléř. A nakonec vše Berbr zakončil zprávou: "Vše ok." Slovácko nakonec porazilo Zbrojovku 1:0. Zápas řídil Petr Ardeleanu.

Konverzace v podobném duchu se nesla i kolem zápasu Slovácka s Duklou. Pražský celek si z Uherského Hradiště odvezl porážku 0:2. Tehdy pískal Pavel Královec.

Takto okomentoval trest pro Vratislava Mynáře předseda Etické komise FAČR Jan Eisenreich:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události