MS ve fotbale 2022

Neymar už je po vyšetření. Kvůli poraněnému kotníku bude Brazílii chybět

Neymar už je po vyšetření. Kvůli poraněnému kotníku bude Brazílii chybět
Zraněný Neymar si se Švýcarskem nezahraje | Zdroj: Profimedia

Brazilský fotbalista Neymar se ve čtvrtečním zápase se Srbskem zranil a proti Švýcarům nenastoupí. Podle doktorů má poraněné vazy v kotníku a chybět nejspíš bude až do konce základní skupiny.

Ve čtvrtek v zápase proti Srbsku se Neymar zranil a musel střídat. Měl nateklý kotník a všichni doufali, že to nebude nic vážného. Trenér brazilského týmu Tite dokonce ujišťoval všechny, že Neymar bude hrát.

Vyšetření však ukázalo, že to není tak růžové, jak by si Brazilci přáli. Podle doktorů se jedná o vymknutý kotník, a hráč tak nejspíš bude mimo do konce základní skupiny. 

Týmový doktor řekl, že vyšetření ukázala zranění vazů na pravém kotníku Neymara a útočník se s jistotou neobjeví v zápase proti Švýcarsku. Zároveň se doktor Brazílie snažil uklidnit fanoušky: "Je důležité zůstat v klidu, denně bude probíhat hodnocení stavu, abychom měli víc informací a mohli přijmout nejvhodnější opatření."

Související obsah

​Cílem je samozřejmě vyléčit Neymara co nejdříve, aby se mohl na turnaji ještě objevit. Jestli se to podaří alespoň před posledním zápasem ve skupině, to je otázkou. Brazílie je největším favoritem na titul a do mistrovství vstoupila skvěle, když v prvním zápase porazila Srbsko 2:0. 

Podívejte se na sestřih utkání Brazílie proti Srbsku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události