MS ve fotbale 2022

Další překvapivý výsledek na mistrovství. Ekvádor obral o body Nizozemsko

Skupina A má na letošním světovém šampionátu odehrané kompletní druhé kolo zápasů. A v duelu Nizozemska s Ekvádorem se zrodilo překvapení. Jihoamerický celek byl lepší, ale nakonec pouze remizoval s favorizovanými Oranjes 1:1.

První větší šance zápasu hned skončila gólem. V šesté minutě Klaassen přiťukl balon na Codyho Gakpa, jenž napřáhl z hranice velkého vápna a poslal balon přesně k tyči. Vyrovnat mohli Ekvádorci ve 32. minutě. Valencia se zbavil Dumfriese, tvrdě vypálil, ale Noppert si připsal parádní zákrok.

Přesto se jihoamerický celek radoval v závěru prvního poločasu z vyrovnání. Rohový kop Nizozemci odvrátili na hranici pokutového území, odkud vystřelil Preciado. A před Noppertem dokázal pokus tečovat Estupiňán. Jenže nizozemskému gólmanovi vadil ve výhledu Porozo, jenž stál v ofsajdu, a gól tak nebyl uznán.

Po změně stran ale Ekvádor udeřil i v rámci pravidel. Nizozemsko několikrát chybovalo na vlastní polovině, míče se chopil Estupiňán a jeho střelu gólman Noppert pouze vyrazil k Enneru Valenciovi. Ten z dorážky srovnal na 1:1. Pro ekvádorského útočníka tak šlo už o třetí gól na turnaji.

​Výběr Gustava Alfara mohl skóre otočit o deset minut později. Jenže dělovka Platy skončila pouze na břevnu. V samotném závěru se k zemi svalil nejlepší hráč Ekvádoru Valencia, jenž musel být dokonce odnesen na nosítkách. Skóre už se ale neměnilo. Zápas mezi Nizozemskem a Ekvádorem tak skončil nerozhodně 1:1.

Výsledek zápasu skupiny A:

Nizozemsko–Ekvádor 1:1 (1:0)
Branky: 6. Gakpo – 49. E. Valencia.

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Enner Valencia

Valencia byl opět velmi aktivní. Navíc vstřelil jediný gól Ekvádoru, kterým svému týmu zajistil bod s favorizovaným Nizozemskem.