Hokej

Salminga uctili hráči Toronta výšivkami na dresech i výhrou nad Minnesotou

Salminga uctili hráči Toronta výšivkami na dresech i výhrou nad Minnesotou
Hráči Toronta uctili Salminga | Zdroj: Profimedia

V pátečním zápase NHL hokejisté Toronta vyhráli nad Minnesotou 4:3 a uctili tím nedávnou smrt legendy Maple Leafs Börjeho Salminga. Hráči vzdali čest památce švédského hokejisty i nášivkami s jeho jménem na dresech.

Hráči Toronta uctili v pátečním zápase nedávno zesnulého hokejistu Börjeho Salminga. Na ramenou dresů měl každý výšivku s nápisem Börje a švédskou korunkou.

Legendárního Švéda si připomněli i v jeho rodném městě Kiruna, kde se na jedné z budov rozzářilo číslo 21, které obránce Toronta nosil na dresu. V roce 2016 bylo toto číslo vyřazeno a pod stropem arény v Torontu visí Salmingův dres s číslem 21. Stejný rok byl Salming uveden do síně slávy NHL. 

S číslem 21 se váže ještě jedna zajímavost. Ve středu hráči Maple Leafs odehráli proti New Jersey 21. zápas v sezoně a vyhráli 2:1. Svůj první gól v NHL si v tomto zápase připsal Švéd Pontus Holmberg.

Před zápasem se v Minnesotě držela také minuta ticha. ​Hráči Toronta uctili památku jejich předchůdce nejen tím a svými dresy, ale také svou hrou. Proti Minnesotě dokázali vyhrát 4:3 a drží se v popředí tabulky Východní konference NHL. 

Související obsah

Ikona Maple Leafs a hráč, který otevřel cestu evropským hokejistům do NHL, se ještě 13. listopadu objevil přímo v Torontu před zápasem s Vancouverem. Už tehdy se vypořádával s vážnou a nevyléčitelnou nemocí. ALS podlehl v 71 letech.

Takhle mu aplaudovala vyprodaná hala Air Canada Centre v Torontu při jeho poslední návštěvě: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události