Australané po 12 letech vyhráli na MS. Jedinou brankou rozhodl Duke

Na fotbalovém mistrovství světa se ve druhém kole skupiny D utkaly Tunisko a Austrálie. V prvním poločase mělo víc šancí Tunisko, ale jedinou branku vstřelil Australan Duke. Druhý poločas už příliš šancí nenabídl, a Australané tak poprvé od MS 2010 slaví výhru na světovém šampionátu.

Afričtí hráči se mohli po dobrém výkonu v prvním zápase přiblížit postupu do další fáze, naopak Australané po prohře s Francií už nesměli zaváhat.

Začátek zápasu mnoho vzruchu nepřinesl, ale ve 23. minutě se zničehonic prosadili Australané. Goodwin ze strany odcentroval míč, který tečoval tuniský obránce, ovšem přesně na Mitchella Dukea, který skvěle střelil míč k tyči, kam brankář nemohl dosáhnout.

Ke konci poločasu měli Tunisané dvě dobré šance, ale ani jednu nedokázali proměnit. Proto hráči odešli do kabin za stavu 1:0 pro Austrálii.

Ve druhém poločase se rozjíždělo tempo hry pomalu, podobně jako na začátku zápasu. Větší šance přišly až po 70. minutě. Nejprve mohl zvýšit na rozdíl dvou branek Leckie, ale těsně nedosáhl na přihrávku před prázdnou branku.

​Hned o minutu později měli dvě šance za sebou Tunisané, obě střely však brankář Ryan zneškodnil. Tunisku nepomohl ani střídající Chazrí, který ve velké šanci poslal míč jenom do náručí brankáře.

Do konce zápasu už branka nepadla. Austrálie porazila Tunisko a připsala si tím po 12 letech první výhru na MS. Naposledy v roce 2010 porazila v základní skupině Srbsko.

Výsledek zápasu skupiny D:

Tunisko–Austrálie 0:1 (0:1)
Branka: 23. Duke

Muž zápasu podle redakce Nova Sport: Mitchell Duke

Střelec jediného gólu zápasu rozhodl o výhře Austrálie. Zároveň byl velmi aktivní a dostal se i do dalších šancí.