MS ve fotbale 2022

Ten druhý Lionel. Argentinu má spasit trenér, který u reprezentace začíná

Ten druhý Lionel. Argentinu má spasit trenér, který u reprezentace začíná
Trenér Argentiny Lionel Scaloni | Zdroj: Profimedia

Před turnajem se média předháněla v superlativech na tým Argentiny. Ten v létě 2021 zlomil prokletí a po dlouhých 28 letech vyhrál turnaj Copa América. Navíc držel tři a půl roku neporazitelnost. Jenže na mistrovství hned na první překážce Jihoameričané zakopli a selhali se Saúdskou Arábií. Tlak tak dopadl na zatím velebeného trenéra Lionela Scaloniho.

Lionel Messi vyhrál ve fotbale vše, co se dalo. Loni konečně i zmíněný turnaj Copa América. Pokud však nevyhraje mistrovství světa, v součtu mu ta nejcennější trofej bude scházet. K tomu, aby se i tenhle poslední vavřín povedl, mu má dopomoci jiný Lionel, a to trenér Lionel Scaloni. Kde se vlastně vzal tento muž? Argentinci v poslední dekádě disponují v Evropě známými a velmi temperamentními kouči. Za všechny uveďme trenéra Atlética Madrid Diega Simeoneho a Scaloniho bývalého nadřízeného Jorgeho Sampaoliho.

Scaloni ale vypadá od pohledu jako kliďas. "Patřil ke klidnějším hráčům, což byl opak proti temperamentním Italům," zavzpomínal bývalý hráč Lazia Řím David Rozehnal, který se se Scalonim setkal na společném angažmá v letech 2008–2009.

Scaloni převzal tým po Sampaolim po posledním mistrovství světa v roce 2018, kde tým takticky vybouchl. Víceméně jako záskok, protože měl s touto profesí velmi malé zkušenosti. Postavil ho ale do latě a 36 zápasů v řadě s ním neprohrál. Hra měla pod jeho vedením řád a vycházela ze skvělé obrany. Všichni fanoušci Argentiny doufali, že neporazitelnost tým dotáhne do letošních Vánoc, což by znamenalo úspěch na mistrovství v Kataru. Ale prohra se Saúdskou Arábií trenéra poprvé staví pod velký tlak, který ještě během angažmá u reprezentace nezažil. Nyní musí Argentinci porazit Mexiko, což je papírově tvrdší oříšek.

Související obsah

​"Saúdy jsme nepodcenili, byli precizně připraveni. Mexiko je velmi silné, ale my potřebujeme dvakrát zvítězit, abychom měli šanci," odpovídal Scaloni žurnalistům v Kataru opět klidným hlasem. Zvládne to? "Nic jiného jim ani nezbývá," dodává Rozehnal.

Výhra Saúdské Arábie nad Argentinou šokovala téměř všechny sázkaře:

TN.cz Petr Prokeš
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události