MS ve fotbale 2022

Australský střelec věnoval gól synovi. Ten mu dojemné gesto vrátil z tribuny

Australský fotbalista Mitchell Duke rozhodl jediným gólem duel mistrovství světa proti Tunisku a předvedl dojemné gesto. Branku věnoval svému synovi, který ho sledoval z tribuny. Ten mu oslavu vrátil stejným stylem.

Běžela 23. minuta a míč měl na levé straně Craig Goodwin. Poslal centr do vápna a jeho tečovaný pokus usměrnil krásnou hlavičkou do sítě Mitchell Duke. Při oslavě se rozběhl směrem k tribuně a prsty naznačil písmeno J.

Tím věnoval gól svému synovi Jaxsonovi, který zápas sledoval přímo z tribuny stadionu Al Janoub. A právě malý Jaxson svému tatínkovi ukázal s úsměvem stejné gesto.

Austrálie nakonec porazila Tunisko 1:0 a oslavila vítězství na světovém šampionátu po dlouhých 12 letech. Celek ze druhého konce světa naposledy vyhrál na mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice, když dokázal porazit Srbsko 2:1.

Související obsah

​"Nemohu přestat brečet. Je to pro mě, mou rodinu a mé fanoušky opravdu velký moment. Je to nejlepší pocit na světě, alespoň v mé fotbalové kariéře. Musíme udělat ještě jeden krok a postoupit ze skupiny. Musíme všichni makat na 110 % a zapsat Austrálii do historie," řekl po zápase dojatý australský hrdina.

Aktuálně je Austrálie se třemi body na druhém místě skupiny D. V posledním zápase skupiny se střetne 30. listopadu s Dánskem.

Podívejte se na turnajové statistiky Mitchella Dukea:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události