Nečas překonal Vladaře a pomohl k výhře Caroliny. Sedlák má gól a přihrávku

Martin Nečas slaví gól | Zdroj: Profimedia

V sobotních zápasech NHL byly opět vidět české barvy. Martin Nečas jednou brankou pomohl k výhře Caroliny proti Calgary, za které chytal český brankář Daniel Vladař. Lukáš Sedlák si připsal gól i asistenci, ale jeho Philadelphia přesto prohrála. Střelecky se prosadil i obránce Gudas a Vaněček vychytal další vítězství New Jersey.

Na led Caroliny přijeli hráči týmu Calgary Flames. Do vedení se dostali domácí po brance Jarvise, ale před koncem první třetiny ještě stihl vyrovnat slovenský útočník Adam Růžička. Na začátku druhé třetiny dokázal v přesilové hře překonat českého brankáře Vladaře v brance Calgary jeho krajan Martin Nečas. Hráči Flames opět dokázali do konce třetiny vyrovnat zásluhou Toffoliho. V poslední třetině se opět ujali vedení domácí hráči a na to už hosté nedokázali najít odpověď. Carolina tak i díky trefě Martina Nečase porazila Calgary 3:2.

Český útočník Lukáš Sedlák se skvěle předvedl v utkání proti New Yorku Islanders. Byl u obou branek Philadelphie – první gól dal a na druhou branku přihrál Farabeemu. Bohužel to bylo vše, co Flyers předvedli, naopak hráči Islanders dokázali vstřelit pět branek. I díky nahrávači Pulockovi, jenž si připsal v utkání čtyři asistence, Islanders porazili Philadelphii 5:2. Flyers se vůbec nedaří a připsali si už devátou porážku v řadě.

Vítek Vaněček se opět postavil do brány New Jersey a pomohl k výhře nad Washingtonem. Vaněček musel lovit puk ze sítě jen jednou, když ho v přesilové hře překonal obránce Carlson. Naopak za Devils vstřelil hattrick Jack Hughes a dovedl Jersey k výhře 5:1.

Střelecky se prosadil i Radko Gudas, když ve třetí minutě utkání proti St. Louis nahodil puk na branku a ten propadl až do sítě. Jeho Florida však po prodloužení prohrála. Při výhře Colorada nad Dallasem si asistenci připsal Martin Kaut.

Výsledky nočních zápasů NHL:

New York Rangers – Edmonton Oilers 3:4 (1:0, 2:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 3. Lafreniere (Fox, Lindgren), 36. Kreider (Lindgren, Panarin), Gauthier (Carpenter, Blais) – 45. Bouchard (Puljujärvi, McLeod), 48. Bouchard (Foegele, McLeod), 51. Holloway (McLeod), 58. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid).

Carolina Hurricanes – Calgary Flames 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Jarvis (Burns), 24. Nečas (Noesen, Svečnikov), 49. Pesce (Kotkaniemi, Stastny) – 19. Růžička (Stone, Hanifin), 33. Toffoli (Huberdeau, Backlund). Za hosty odchytal 58:34 Daniel Vladař, připsal si 30 zákroků, dostal 3 góly a úspěšnost měl 90,9 %.

Florida Panthers – St. Louis Blues 4:5 pp (3:1, 1:0, 0:3 – 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Ekblad (Luostarinen, Forsling), 3. Gudas, 9. Verhaeghe (Reinhart), 33. Lundell (Reinhart, Forsling) – 12. Saad (Leivo, O'Reilly), 49. O'Reilly (Rosen, Saad), 54. Kyrou (Faulk, Krug), 57. Tarasenko (Barbašev, Bučnevič), 62. Kyrou (Krug, Tarasenko).

Pittsburgh Penguins – Toronto Maple Leafs 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 52. Rakell (Guentzel, Crosby) – 1. Marner (Matthews, Jarnkrok), 30. Holmberg (Marner), 31. Nylander (Matthews, Bunting), 55. Matthews (Bunting, Nylander).

New Jersey Devils – Washington Capitals 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Hishier (Mercer, Hamilton), 26. J. Hughes, 30. J. Hughes (Graves, Mercer), 50. J. Hughes (Haula), 55. Zetterlund (McLeod, Siegenthaler) – 52. Carlson (Strome, Johansson). Za domácí odchytal 59:57 Vítek Vaněček, připsal si 37 zákroků, dostal 1 gól a úspěšnost měl 97,4 %.

New York Islanders – Philadelphia Flyers 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Pelech (Beauvillier), 37. Parise (Pulock), 43. Nelson (Pulock), 44. Beauvillier (Pulock), 52. Parise (Bailey, Pulock) – 16. Sedlák (Hayes, Provorov), 30. Farabee (Hayes, Sedlák).

Colorado Avalanche – Dallas Stars 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. MacKinnon, 14. Manson (Rantanen, Lehkonen), 31. Hunt (Newhook, Kaut), 48. Cogliano (O'Connor, Manson) – 29. Pavelski (Heiskanen, J. Robertson)

Vegas Golden Knights – Vancouver Canucks 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Marchessault (R. Smith, Theodore) – 10. Boeser (Ekman-Larsson, Garland), 19. J.T. Miller (Q. Hughes, Kuzmenko), 32. Pettersson (Horvat, J.T. Miller), 34. Kuzmenko (Aman, Joshua), 40. Horvat (J.T. Miller, Hoglander).