Fotbal

Fanoušek v Turecku udeřil brankáře tyčí do hlavy. Na hřišti byl i exsparťan

Fanoušek v Turecku udeřil brankáře tyčí do hlavy. Na hřišti byl i exsparťan
Turecký brankář Ozan Özenc | Zdroj: Profimedia

Zápas druhé fotbalové ligy mezi týmy Göztepe a Altay se nedohrál kvůli velmi znepokojivým momentům. Nejprve světlice hozené z jednoho fanouškovského sektoru do druhého zasáhly několik diváků, a na hřiště tak přijela sanitka. Poté jiný z fanoušků vběhl na hřiště a rohovým praporkem několikrát udeřil brankáře Altaye Ozana Özenca.

Podle webu milliyet.com.tr začaly všechny trable v 19. minutě. Fanoušci hostů údajně vhodili zapálenou pyrotechniku mezi domácí fanoušky. Jelikož někteří z příznivců byli vážně zraněni, zápas byl přerušen a na hřiště přijely dvě sanitky.

Krvavými zraněními to ale neskončilo. Jeden z domácích fanoušků podlehl emocím a vběhl na hřiště. Při svém úprku po hřišti popadl rohový praporek a běžel k soupeřovu brankáři. Tyčí se pořádně napřáhl a zezadu přetáhl Ozana Özenca po hlavě. Překvapený brankář šel po úderu do hlubokého předklonu a fanoušek ho udeřil ještě jednou, a tyč o něj dokonce zlomil.

Na hřiště proto musely vběhnout bezpečnostní složky a zpacifikovat agresivního fanouška. Ten okamžitě zamířil do vazby. Hráči obou týmů se přesunuli do šaten a po chvíli čekání bylo rozhodnuto, že zápas se dohrávat nebude.

Související obsah

​Jedním z hráčů, kteří byli v době ohavných momentů na hřišti, byl i českým fanouškům známý Marco Paixao. Portugalský útočník v roce 2015 přestoupil do Sparty, ale za ni nastoupil jen do tří utkání. Gól nedal a po půl roce se stěhoval do Polska. V týmu Altay nyní hraje už pátou sezonu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události