Další sporty

Místo bronzu diskvalifikace. Švéd označil vedení závodu za klauny a idioty

Místo bronzu diskvalifikace. Švéd označil vedení závodu za klauny a idioty
Calle Halfvarsson | Zdroj: Profimedia

Nedělní stíhací závod ve finské Ruce měl pořádně emotivní dohru. Švédský lyžař Calle Halfvarsson v něm dojel na třetím místě, ale nakonec byl diskvalifikován, protože během jednoho ze stoupání vyjel z trati. S vedením závodu ale zásadně nesouhlasí, protože jednou lyží byl stále na trati a nedostal se ani do žádné výhody.

Pomyslnou cílovou pásku proťal Halfvarsson jako třetí. V závodě byli lepší pouze Johannes Hösflot Klaebo a Paal Golberg. O chvíli později ale přišla šokující diskvalifikace. "Jsem zklamaný. Je to hrozné," řekl švédský závodník pro norský list VG. 

V komunikaci se svým "domácím" deníkem Expressen už tolik diplomatický nebyl. "Celou dobu se usmívali a byli spokojení se svým rozhodnutím. Člověk je tak naštvaný, že už je mu jedno, jak se chová. Pro mě to jsou idioti. Radši budou mít na stupních vítězů Itala, protože si myslí, že Švédové a Norové ničí tenhle sport," nebral si servítky 33letý lyžař. 

Související obsah

Rozhodnutí vedení závodu je podle něj nespravedlivé. "Nic jsem si nezkrátil, naopak jsem běžel delší dráhu než ostatní. Stále jsem byl ve vyznačené zóně jednou lyží." Zastal se jej i šéf švédského týmu Anders Byström. "Bylo nám řečeno, že ohraničení tratě bude platit jen ve sjezdech, ne ve stoupáních. Neobdrželi jsme správné informace. Sice jsme podali protest, ale nic se nezmění, protože ho posuzuje ta samá jury," řekl zklamaně. 

K celé situaci se vyjádřil i český ředitel závodu Michal Lamplot. "Chápu, že je Calle frustrovaný, ale měl by chápat, že pro nás to není žádná zábava někoho diskvalifikovat. Ale musíme prostě jednat podle pravidel."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události