MS ve fotbale 2022

Pro hvězdu Kamerunu turnaj skončil. Byl vyřazen z týmu z bizarních důvodů

Pro hvězdu Kamerunu turnaj skončil. Byl vyřazen z týmu z bizarních důvodů
André Onana a Rigobert Song | Zdroj: Profimedia

Trenér Kamerunu Rigobert Song došel před klíčovým zápasem se Srbskem k zásadnímu rozhodnutí. Z disciplinárních důvodů vyřadil brankářskou jedničku Andrého Onanu, který prý odmítal změnit techniku chytání. Do zápasu proti Srbsku tak nastoupil Devis Epassy.

André Onana je jasnou kamerunskou jedničkou. V reprezentaci má odchytáno 35 zápasů a mnoho zkušeností posbíral také v předních evropských soutěžích, kdy aktuálně nastupuje v dresu Interu Milán a dříve zářil jako hráč Ajaxu. Turnaj v Kataru pro něj ale skončil kvůli neshodám s trenérem. 

Trenérovi Rigobertu Songovi se nelíbil příliš "odvážný" způsob chytání, kdy často vybíhal mimo pokutové území až ke středu hřiště, aby pomohl s výstavbou hry. Kouč Kamerunu jej požádal, ať to pro příští zápasy změní, ale bez úspěchu.

Související obsah

​Do sporu mezi hráčem a trenérem se chtěl vložit prezident Kamerunské fotbalové federace Samuel Eto'o, ale před zápasem se Srbskem už to nestihl. Do brány tak zamířil Devis Epassy, který chytá za tým Abha ze Saúdské Arábie. Onana měl dokonce opustit Katar a zamířit domů.

Kamerun v prvním zápase prohrál se Švýcarskem 0:1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události