MS ve fotbale 2022

Srbsko vedlo nad Kamerunem o dva góly, ale pouze remizovalo. Padlo šest gólů

Úvodní zápas pondělního programu nabídl velmi atraktivní podívanou. Srbsko remizovalo s Kamerunem 3:3, i když evropský celek vedl 3:1, ale nadějně rozjetý zápas ztratilo. V posledním zápase skupiny tak budou muset Kamerun a Srbsko nutně vyhrát, aby mohly pomýšlet na postup.

Pondělní utkání skupiny G nabídlo duel týmů, které svůj první zápas prohrály, a tak nyní musely nutně bodovat. Kamerun nastoupil bez své brankářské jedničky Andrého Onany, protože jej trenér Rigobert Song vyřadil z kádru. V základní sestavě Srbska stále chyběla hvězda Juventusu Dušan Vlahovič, který ještě nedoléčil své zranění.

Do dvou obrovských příležitostí na začátku zápasu se dostal Aleksandar Mitrovič, který nejdříve trefil z úhlu tyč a následně ve výhodné pozice z halfvoleje netrefil branku. V podobných šancích se srbský kanonýr obvykle nemýlí. Jeho spoluhráči toho mohli brzy litovat, protože po půlhodině hry Kamerun zahrával roh, který na zadní tyči zakončil Jean-Charles Castelletto a poslal svůj tým do vedení.

​Srbsku se ale na konci prvního poločasu podařila parádní otočka ve skóre. Nejdříve hlavou po standardní situaci srovnal Pavlovič a ve třetí minutě nastavení prostřelil Epassyho Sergej-Milinkovič Savič. Euforie Srbů se ještě znásobila v 53. minutě, kdy do prázdné branky po pohledné kombinaci skóroval Mitrovič.

O patnáct minut později ale bylo všechno úplně jinak. Nejdříve v 63. minutě snížil Aboubakar a o tři minuty později srovnal Eric Choupo-Moting. Utkání tak dostalo úplně nový náboj, jelikož oba týmy potřebovaly nutně vyhrát. V závěru utkání se ale ani jednomu skórovat nepodařilo, a tak mají po dvou zápasech pouze jeden bod.

Výsledek skupiny G:

Srbsko –⁠ Kamerun 3:3

Branky: 29. Castelletto (N'Koulou), 63. Aboubakar (Castelletto), 66. Choupo-Moting (Aboubakar) – 45+1. Pavlović (Tadić), 45+3. S. Milinković-Savić (Živković), 53. A. Mitrović (Živković)

Nejlepší hráč utkání podle redakce Nova Sport: Jean Charles Castelletto

27letý obránce vstřelil důležitý gól, který poslal Kamerun do vedení. Ve druhém poločase předvedl několik dobrých zákroků, které udržely jeho tým ve hře o postup.