MS ve fotbale 2022

Strhující bitvu ve skupině H ovládla Ghana, Koreu srazil dvěma góly Kudus

Tohle byl zápas, který se musel líbit. Ghana se ve skupině H utkala s Jižní Koreou a už do začátku měla navrch. V rozmezí deseti minut se totiž trefili Salisu a Kudus a Afričané si hýčkali dvoubrankový náskok. Korejci pak zásluhou dvou přesných zásahů Cho Gue-Sunga vyrovnali a začínalo se od začátku. Fanoušky Ghany pak rozjásal Kudus, který svou druhou trefou přiklonil výsledek na stranu afrického celku. Ghana tak vyhrála 3:2.

Ghana se dočkala vedoucí branky ve 24. minutě, kdy se po standardce zorientoval ve vápně Salisu a otevřel skóre utkání. O deset minut později Afričané zvýraznili těsný náskok. Na Ayewův centr si v pokutovém území naskočil Mohammed Kudus a napnul síť korejské svatyně.

Krátce po startu druhé půle zahrozil Čo Kju-song, jenž nebezpečně hlavičkoval z vápna. Brankář Ghany ho ale vychytal. V 58. minutě už ale po hlavičce stejného hráče kapituloval a Jihokorejci snížili na 1:2. O tři minuty později mohli jihokorejští fanoušci slavit podruhé. Čo Kju-song se opět pověsil do vzduchu a další skvělou hlavičkou vyrovnal skóre na 2:2.

​Africký celek ale dvě inkasované branky nepoložily. V 68. minutě totiž znovu strhl výsledek na svou stranu. Lavičku i fanoušky Ghany rozjásal Kudus, jenž se dostal ve vápně k míči a nasměroval ho ke vzdálenější tyči.

Korejci se v samotném závěru ještě snažili vyrovnat a vrhli všechny síly do útoku, Ghaňané však veškeré ofenzivní snahy soupeře odvrátili a zvítězili 3:2.

Utkání skupiny H:

Jižní Korea – Ghana 2:3 (0:2)
Branky: 58. Čo Kju-song, 61. Čo Kju-song – 24. Salisu, 34. Kudus, 68. Kudus

Nejlepší hráč utkání podle redakce Nova Sport: Mohammed Kudus

Dvaadvacetiletý záložník Ajaxu v zápase proti Jižní Koreji navyšoval průběžné vedení na 2:0, důležitější trefu ale zaznamenal za stavu 2:2, kdy poslal Ghanu do vedení. Afričané nakonec vyhráli 3:2 a Kudus na tom měl zásadní podíl.