MS ve fotbale 2022

Portugalci porazili Uruguay a slaví postup. Výhru zrežíroval Fernandes

Portugalci ovládli duel proti Uruguayi a slaví triumf i postup. Vítězství se ale nerodilo snadno. První branka padla až ve druhém poločase, kdy se prosadil Bruno Fernandes. Jihoameričané následně začali tlačit a zapsali několik šancí, jejich naděje ale pohřbil pokutový kop, který rozhodčí nařídili po ruce Giméneze. Penaltu bezpečně proměnil Bruno Fernandes a mohl se spoluhráči slavit.

Utkání mezi Portugalskem a Uruguayí začalo z obou stran opatrně a první šance se urodila až po půlhodině hry. Bentancur obešel tři protihráče a vystřelil. Costa však jeho pokus skvěle vytěsnil.

Skóre se měnilo až v 54. minutě. Po centru Fernandese se pověsil do vzduchu Cristiano Ronaldo. Na míč sice nedosáhl, ten ale i tak skončil za brankovou čarou a Portugalsko se ujalo vedení.