Fotbal

Touré průkopníkem. Stal se prvním africkým trenérem v anglickém fotbale

Touré průkopníkem. Stal se prvním africkým trenérem v anglickém fotbale
Kolo Touré se poprvé v kariéře stane hlavním trenérem | Zdroj: Profimedia.cz

Dřívější skvělý fotbalista Kolo Touré se zapsal do historie a možná nastavil cestu pro své krajany. Druholigový Wigan jej totiž oznámil jako nového trenéra. Rodák z Pobřeží slonoviny se tak stane prvním africkým koučem v historii anglického fotbalu.

Je jedním z nejznámějších a nejlepších afrických fotbalistů všech dob. Během své kariéry si zahrál za Arsenal, Manchester City, Liverpool či Celtic. Po kariéře se Kolo Touré představil jako asistent trenéra v národním týmu své země, naposledy stejnou funkci zastával v Leicesteru. 

Nyní si poprvé zkusí pozici hlavního trenéra, vést bude druholigový Wigan, který je aktuálně na sestup. Stane se tak prvním Afričanem, který povede seniorský profesionální tým v Anglii. Na lavičce nahradí Leama Richardsona.

Související obsah

"Od prvních rozhovorů, které jsme s Kolem vedli, nám bylo jasné, že okamžitě pochopil hodnoty klubu. Nadchlo nás jeho nadšení, znalosti a obrovská touha pracovat a být součástí Wiganu," řekl výkonný ředitel klubu na oficiálním webu

Kolo Touré odehrál v anglickém fotbalu přesně 500 utkání, nejvíce v dresu Arsenalu (327). Za Gunners dal 14 branek a přidal stejný počet asistencí. Právě s londýnským klubem vyhrál Premier League, což se mu povedlo o osm let později také s Manchesterem City. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události