MS ve fotbale 2022

Ten gól jsem vstřelil já, psal Ronaldo po zápase. Technologie ale tvrdí opak

Cristiano Ronaldo se proti Uruguayi radoval ze své druhé branky na turnaji. Ale jen chvíli. Gól byl nakonec oficiálně přiznán Brunovi Fernandesovi, protože pětinásobný vítěz Zlatého míče balón netečoval. Potvrdila to i speciální technologie používaná v Kataru, kdy je v míči zabudován senzor. Sám Ronaldo ale prý psal po zápase Piersi Morganovi, že gól vstřelil on sám.

Cristiano Ronaldo se v utkání proti Ghaně stal prvním hráčem v historii fotbalu, který skóroval na pěti mistrovstvích světa. Z dalšího gólu se velmi emotivně radoval i proti Uruguayi, ale nakonec mu nebyl přiznán. Ronaldo byl ale přesvědčen, že míč svojí hlavou tečoval. Tuto informaci poskytl bývalý americký obránce Alexi Lalas. "Byl jsem zrovna s Piersem Morganem (novinář, se kterým Ronaldo dělal nedávný rozhovor – pozn. red.) a řekl mi, že mu Ronaldo poslal SMS, že věří, že se to dotklo jeho hlavy.

Z dostupných závěrů ale toto zřejmé není, což potvrdila i speciální technologie používaná během mistrovství světa. Podle ní nedošlo k žádnému kontaktu mezi míčem a Cristianem Ronaldem, a to díky 500Hz IMU senzoru a Connected Ball technologii, jež je umístěna v oficiálním míči turnaje Adidas Al Rihla. 

Portugalsko nakonec utkání vyhrálo 2:0, čímž si kolo před koncem základní skupiny zajistilo postup do osmifinále. Blízko má i vítězství v celé skupině, díky čemuž se velmi pravděpodobně vyhne favorizované Brazílii. 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události