MS ve fotbale 2022

Anglie vzývá hrdinu Rashforda. Hráči Albionu přejeli Wales a postupují dál

Anglie si v zápase ostrovních celků poradila s Walesem a zvítězila hladce 3:0. Triumf zařídil především Marcus Rashford, který vstřelil dva góly Albionu. Jednu branku přidal ještě Phil Foden a Angličané slaví postup ze skupiny. Wales naopak po porážce na turnaji končí.

První poločas příliš šancí nenabídl. V té největší se ocitl Rashford, který si naběhl na Kaneův pas za obranu a běžel sám na Warda. Ten ho však skvěle vychytal. Oba týmy tak odcházely do šaten za stavu 0:0.

Druhou pětačtyřicetiminutovku načali Angličané ve velkém stylu. Nejprve se krásnou ranou ze standardky prosadil Marcus Rashford, o chvíli později si naběhl na centrovaný balon z pravé strany Foden a navýšil těsný náskok Albionu.

​V 68. minutě si Rashford zpracoval Philipsův centr, probil se obranou soupeře a oku lahodící akci zakončil střelou mezi nohy brankáře Warda. Anglie tak zvýraznila náskok na 3:0.

Hráč Manchesteru United mohl následně zkompletovat hattrick, Ward však tentokrát jeho střelu vytěsnil. Albion nakonec zvítězil 3:0 a postupuje ze skupiny, Wales naopak končí. Anglie už má jistotu, že se v osmifinále utká se Senegalem.

Výsledek zápasu skupiny B:

Wales–Anglie 0:3 (0:0)
Branky: 50. Rashford, 52. Foden, 68. Rashford

Nejlepší hráč zápasu podle redakce Nova Sport: Marcus Rashford

Hráč Manchesteru United nejprve v 50. minutě otevřel skóre zápasu a nasměroval Albion k vítězství. Poté předvedl ještě parádní sóloakci a navýšil skóre na 3:0. Díky dvěma brankám byl hlavním strůjcem triumfu. Navíc mohl zkompletovat hattrick, šanci ze 72. minuty však neproměnil.