Fotbal

Nedvědovi po konci v Juve hází laso z Česka. Zájem má slavný klub

Nedvědovi po konci v Juve hází laso z Česka. Zájem má slavný klub
Bývalý fotbalista Pavel Nedvěd | Zdroj: Profimedia.cz

Bývalý fotbalista a jedna z legend českého sportu Pavel Nedvěd skončil ve vedení Juventusu a je momentálně bez práce. O tu však nejspíš nebude mít nouzi. Prezident pražské Slavie Jaroslav Tvrdík se totiž nechal slyšet, že populárního "Grande Paola" vždycky uznával a nebránil by se vzájemné spolupráci.

Pavel Nedvěd skončil v pondělí společně s 11 dalšími zaměstnanci ve vedení turínského Juventusu kvůli vyšetřování klubu za pochybné finanční transakce a momentálně řeší svou budoucnost, která je i navzdory hvězdné kariéře kvůli aktuální kauze řádně pošramocena. 

I přesto pro "Grande Paola" nejspíš nebude těžké najít novou práci, pokud o ni bude stát. Že by českou ikonu uvítal, už naznačil i prezident pražské Slavie Jaroslav Tvrdík. 

"Pavla Nedvěda si nesmírně vážím a má moji hlubokou úctu a respekt. Vždy mi nezištně pomohl, když to bylo v jeho silách. Byl nesmírně úspěšný ve fotbalové i manažerské práci. Bylo by mi ctí s ním i nadále spolupracovat ve fotbale i Slavii v jakékoliv roli, kterou by si vybral," pěl na bývalého hráče ódy na svém twitteru a mezi řádky uvedl, že by se nebránil spolupráci. 

Související obsah

​O té bude moci Nedvěd teď přemýšlet, váhat by ale mohl kvůli tomu, že v kariéře hrál za Spartu, která je největší rivalem sešívaných. Díky klubu z Letné si navíc kdysi otevřel dveře k zahraničním angažmá. Zda by mu nevadilo pracovat pro velkého rivala, není jasné. A jestli by ho Tvrdík reálně chtěl v Edenu, napoví až příští týdny. 

Fanoušky Juventusu otřásla v pondělí nepříjemná zpráva:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události