Fotbal

Část dětství strávila v Íránu a milovala Poborského. Novinářka nadchla diváky TV Nova

Fotbalová sekce TV Nova se snaží během probíhajícího světového šampionátu vytvářet divákům co nejzajímavější program. Do nového studia zavítala tak při utkání USA–Írán také novinářka Fatima Rahimi, která pochází z Afghánistánu, ale vyrůstala v Íránu. Nyní se věnuje i fotbalu v naší zemi a fanouškům přiznala, že byla fanynkou českého fotbalu a Karla Poborského.

Zápas mezi Íránem a Spojenými státy rozhodoval o tom, kdo postoupí do další fáze letošního světového šampionátu v Kataru. Oba státy spolu mají negativní vztah z minulosti, a tak dramaturg fotbalových studií na Nově Martin Kubičík pozval Fatimu Rahimi. Předzápasové studio proto bylo o něco jiné, než je tomu normálně.

Fatima se narodila v Afghánistánu a strávila část dětství v Íránu, miluje také fotbal a ráda o něm píše. Přispívá například do časopisu Football Club. Jinak je redaktorkou Deníku Referendum a objevuje se také v Českém rozhlasu.

A fanoušky napříč Českem sympatická rodačka z Afghánistánu pořádně zaujala. Uvedla, že na základní škole sledovala společně se svou třídou českou cestu evropským šampionátem v roce 2004. A přiznala své sympatie ke Karlovi Poborskému. "On vždycky zachraňoval zápasy," řekla s úsměvem na tváři. 

Související obsah

Fatima Rahimi je jinak fanynkou Sparty a Arsenalu. "Na základní škole se se mnou o fotbale nikdo nebavil, ale na gymplu jsem měla kamaráda Davida. On byl fanouškem Arsenalu, a tak jsem mu začala fandit také," popisovala tradičně s úsměvem Fatima. 

​Došlo ale také na méně radostná témata. Moderátor Vojtěch Tichava se ptal například na to, proč fotbalisté Íránu zpívali svou hymnu až v posledním zápase základních skupin. "Nejspíše bylo vyhrožováno jejich rodinám," myslela si Fatima Rahimi. 

Povídání a přítomnost novinářky působící v Praze ocenili i lidé na sociálních sítích. "Fatima je skvělá. Nabízí spoustu informací a miluje fotbal. Sama o sobě posunula téma ženského fotbalu během jednoho večera o kilometr. A téma problematiky v Íránu o dva. Opravdu tleskám." To napsal například známý český novinář Luděk Mádl. 

Poklonu složil i vedle sedící Roman Bednář, a to poté, co se Fatima pořádně rozpovídala o fotbalu a všechny přítomné zasypala pořádnými informacemi a názory. "Máme konkurenci jako fotbaloví experti," řekl s úsměvem hráč, který působil několik let na Britském souostroví.

Související obsah

Dramaturg fotbalových studií Martin Kubičík o Fatimě...

Fatima Rahimi byla jedním ze dvou hostů, kterým jsem volal ihned poté, co jsem se dozvěděl, že na TV Nova budeme vysílat světový šampionát. Znal jsem její poutavé články o fotbale a dění na Blízkém východě, a když jsem v seznamu přenosů uviděl duel Írán–USA, moc jsem stál o to, aby do studia přišla. Měli jsme i kliku, protože diář má zaplněný na hodně dlouho dopředu.

Už při našem prvním telefonátu mi prozradila, že účast ve fotbalovém studiu patří k jejím velkým snům, tak jsem rád, že si ho splnila právě u nás. Věděl jsem, že dokáže českému divákovi přiblížit Írán, tamní fotbal a k tomu vše zasadit do kontextu tak, jako by to svedl málokdo. Fatima je profesionální novinářka s velkým darem a ve studiu Nova Action to potvrdila.

Byla radost sledovat, jak společně s Romanem Bednářem, Martinem Jiránkem a Vojtou Tichavou prožívá zápas ve studiu. Těšíme se, až nás opět navštíví. Třeba až budeme dělat studio k zápasu jejího milovaného Arsenalu.

S šéfem fotbalu Milanem Štěrbou jsme se už v létě shodli, že chceme ve studiích MS hosty, co fotbal milují a co nám pomohou jej ukázat jednak jako sport a jednak jako společenský fenomén v daných zemích. I proto jsme pozvali bývalého útočníka FC Dallas Zdeňka Ondráška, belgického brankáře Oliviera Vliegena, italského restauratéra Manu Ridiho nebo francouzského novináře Guillaumea Nargueta. 

Martin Kubičík | Zdroj: TV Nova
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události