Další sporty

Začal Světový pohár: Davidová sedmá, Voborníková vylepšila kariérní maximum

Začal Světový pohár: Davidová sedmá, Voborníková vylepšila kariérní maximum
Markéta Davidová | Zdroj: profimedia.cz

První ženský závod v biatlonu letošní sezony v Kontiolahti se českým závodnicím povedl. Markéta Davidová se i přes dvě chyby na střelnici dostala do první desítky. Tereza Voborníková si připsala nejlepší výsledek v kariéře. Závod ovládla Švédka Hanna Öbergová.

České závodnice se v individuálním závodě dokázaly prosadit. Česká jednička Markéta Davidová byla tradičně jednou z nejrychlejších závodnic na trati. Po první střelbě jí patřilo průběžné páté místo. Na druhé střelbě však udělala jednu chybu na střelnici a připsala si tak trestnou minutu. Další chybu udělala Davidová na poslední střelbě, ale díky rychlému běhu její výkon stačil na sedmé místo. 

První závod v sezoně vyhrála Švédka Hanna Öbergová, která sice udělala jednu chybu na střelnici, ale díky skvělému běhu dokázala zvítězit nad druhou Norkou Tandrevoldovou, která byla na střelnici bezchybná. Pro třetí místo si dojela Italka Lisa Vittozziová.

Svůj životní závod si zajela Tereza Voborníková, která byla na střelnici přesná a rychlá. Poslední ranou však minula terč a připravila se o možné lepší umístění. I tak si dojela pro 22. místo. Jejím dosavadním maximem bylo 29. místo z loňského roku z Anterselvy, taktéž z individuálního závodu.

Související obsah

Z českých závodnic na body dosáhla ještě Eliška Václavíková (rozená Teplá), která obsadila 39. místo. Jessice Jislové a Lucii Charvátové se závod nepovedl, Jislová skončila se třemi chybami na střelnici čtyřiapadesátá a Charvátová se sedmi chybami až na 79. místě.

Výsledky individuálního závodu žen na 15 km v Kontiolahti:

1. Hanna Öbergová (SWE) 43:53.8
2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +36.5
3. Lisa Vittozziová (ITA) +39.7
4. Vanessa Voigtová (GER) +1:00.5
5. Julia Simonová (FRA) +1:11.9
6. Denise Herrmann-Wicková (GER) +1:31.4
7. Markéta Davidová (CZE) +1:37.6
8. Paulína Bátovská Fialková (SVK) +1:39.7
9. Elvira Öbergová (SWE) +2:07.6
10. Lotte Lieová (BEL) +2:08.1

----

22. Tereza Voborníková (CZE) +3:18.8
39. Eliška Václavíková (CZE) +4:35.0
54. Jessica Jislová (CZE) +6:09.1
79. Lucie Charvátová (CZE) +9:15.5

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události