Motorsport

Michek a Engel se chystají na Dakar. Chtějí překonat svá maxima

Další český tým se chystá na Rallye Dakar. Orion – Moto Racing Group (MRG) už má za sebou přejímku v Marseille a nyní už závodníci Martin Michek a Milan Engel ladí poslední detaily. Do Saúdské Arábie odlétá český tým 28. prosince.

Martina Michka čeká čtvrtý start na legendární soutěži. Jeho dosavadním maximem je desáté místo z roku 2021, čímž stanovil nejlepší výsledek českých motocyklových závodníků. Nyní by rád své umístění ještě vylepšil. "Chtěl bych předjet sám sebe a vylepšit svůj dosavadní výsledek," doufá Michek. "Na Dakar už se ale opravdu těším, protože si tam odpočinu a jedu vlastně na dovolenou. Minulý týden se mi totiž narodila dcerka a je to náročné," smál se 34letý Michek.

Engel loni jel v kategorii Original by Motul pro jezdce bez asistence, ale letos pojede v Rally2. "Chci se soustředit právě na tuto podkategorii, ve které bych chtěl být někde vepředu. Na absolutní výsledek ale asi nepojedu," prozradil Engel.

Související obsah

​"Doufám, že v celkovém hodnocení skončí do 30. místa," přeje si šéf týmu Ervín Krajčovič. Ten chtěl na Dakar poslat ještě mladého Martina Prokeše, ten se ale zranil v říjnu na rallye v Maroku. "Chtěl jsem tým rozšířit na tři čtyři jezdce, což je i cíl pro budoucnost," dodal Krajčovič.

Do dějiště nejslavnější rallye světa odcestuje český tým 28. prosince. Samotná soutěž odstartuje prologem 31. prosince.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události