Hokej

Hvězda Pittsburghu má zdravotní problémy. Podruhé v kariéře měla mrtvici

Hvězda Pittsburghu má zdravotní problémy. Podruhé v kariéře měla mrtvici
Kris Letang z Pittsburghu Penguins | Zdroj: profimedia.cz

Jeden z nejlepších obránců Penguins v klubové historii prodělal tento týden mrtvici. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu Kris Letang něco podobného prodělal již podruhé v kariéře. Kanaďan by měl být nicméně v pořádku a chce se na led co nejdříve vrátit.

S informací přišel samotný klub, který se musel bez své defenzivní opory obejít v posledním domácím utkání s Carolinou. Generální manažer Ron Hextall ve středu před novináři potvrdil pondělní mozkovou příhodu Krise Letanga. 

"Kris v pondělí nahlásil tréninkovému štábu příznaky a byl okamžitě převezen do nemocnice na vyšetření," uvedl Hextall. "Výsledky testů byly šokující, ale ulevilo se nám, že se Krisovi daří dobře. Jsme vděční zdravotnickému personálu a lékařům. Je to bojovník na ledě, ale především je to syn, otec, manžel a přítel. Jeho zdraví je pro nás prioritou číslo jedna," dodal v klubovém prohlášení

Související obsah

Letang má malinkou díru ve stěně srdce a něčím podobným si prošel v roce 2014, tehdy chyběl kolem dvou měsíců. "Mám štěstí, že znám své tělo natolik dobře, že poznám, když něco není v pořádku," uvedl pětatřicetiletý bek. 

"Jsem přesvědčen, že se brzy vrátím," dodal Letang. Ten v letošním ročníku vstřelil jeden gól a přidal jedenáct asistencí. V kariéře nastoupil do 962 zápasů, ve kterých nasázel 662 bodů. Třikrát byl v týmu, který získal Stanley Cup.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události