MS ve fotbale 2022

Polsko padlo s Argentinou, i tak se ale raduje z postupu do osmifinále

Polsko v důležitém zápase s Argentinou hráli o postup do osmifinále, prohráli 0:2, a to Messi neproměnil pokutový kop. Ale vzhledem k tomu, že Mexiko porazilo Saúdskou Arábii pouze 2:1, postupuje do vyřazovací fáze Polsko.

Jako první zahrozil Messi už v desáté minutě, ale z levé strany Szczesnyho neprostřelil. Další šance přišla ve 28. minutě, kdy vypálil Acuňa, ale jeho pumelice proletěla pouze kolem branky. Následně zahrozil přímo z rohového kopu di Mária, ale polského gólmana nepřekonal. Do slibné šance se dostal také Álvarez, ale Szczesny opět podržel svůj tým. Jenže fauloval Messiho a byl nařízen pokutový kop.

K tomu se postavil právě Messi, ale polského brankáře nepropálil. Změna skóre tak přišla ihned po změně stran. Molina našel z pravého křídla v pokutovém území Alexise Mac Allistera, který se střelou z první nemýlil.

​​Šanci na vyrovnání měl Glik, jeho hlavička ale skončila těsně vedle branky. Argentina tak zvýšila na 2:0.Fernández našel ve vápně Juliana Álvareze, který se trefil do šibenice. Tentýž hráč byl o pár minut později v úniku, jenže trefil pouze boční síť.

V závěru ještě dvakrát Jihoameričané zahrozili, ale další gól nepřidali. I tak se ale Polsko raduje z postupu na úkor Mexika, a to díky lepšímu skóre. Postupuje také Argentina. Tu v osmifinále čeká Austrálie, Poláci jdou na Francii.

Výsledek zápasu skupiny C:

Polsko–Argentina 0:2 (0:0)
Branky: 46. Mac Allister, 67. J. Álvarez

Muž zápas podle redakce Nova Sport: Alexis Mac Allister

Hlavní hvězdou duelu byl Alexis Mac Allister, který poslal Argentinu na začátku druhého poločasu do vedení. Na levé straně byl navíc velmi aktivní a zároveň neodflákl jediný návrat.