Mexiko dominovalo, ale chyběla jedna branka. Los Tricolores na MS končí

Mexiko ve dvou zápasech světového šampionátu nedala jedinou branku, a tak musela Saúdskou Arábii výrazně porazit. Nakonec z toho byl výsledek 2:1, který na postup nestačil. Dále jde Polsko a Argentina, končí také zázrak základních skupin ze Saúdské Arábie.

Mexičané museli vyhrát, aby se mohli ucházet o postup do play-off světového šampionátu. A začali hodně aktivně. Alexis Vega dostal přihrávku do úniku a špičkou kopačky zakončoval proti vyběhnutému Al-Owaisovi. Ten jej ale skvěle vychytal.

Prosadit se mohli i Saúdové, ale Kanú z přímého kopu zakončoval těsně nad. Poté to zkoušel ještě Vega, ale mexického hráče vychytal brankář. Úvodní trefa přišla ve 47. minutě, kdy zakončoval na malém vápně Henry Martín – 1:0 pro Mexiko.

O pět minut později zahrával standardní situaci Luis Chávez, který skóroval nádherně z pětadvaceti metrů do vzdálenější šibenice. Určitě jeden z gólů turnaje. Definitivě mohl Mexiko poslat dále Martín, ale ve vápně zakončoval trestuhodně jen nad branku. Chávez zahrával další standardku, ale brankář Al-Owais předvedl krásný zákrok.

Mexiko pokračovalo v dominanci, ale nedařilo se mu vstřelit rozhodující branku. V páté nastavené minutě snížil Salem Al-Dawsari, ale branka nic neřešila. Los Tricolores stále potřebovali jeden gól, ale ten už nepřišel. Rozhodlo skóre a více žlutých karet na straně Mexika, postupuje tak Polsko.

Muž utkání podle redakce Nova Sport: Luis Chávez

Mexický záložník dal možná nejhezčí gól turnaje, druhý pokus mu sebral brankář Saúdské Arábie. Byl velmi výrazný ve středu zálohy a často zakončoval. Nakonec ale dal "pouze" jeden gól a jeho tým jede domů.