Motorsport

Dakar zná trasu pro příští ročník. Půjde o jeden z nejnáročnějších závodů

Čekání fanoušků motorsportu ve čtvrtek částečně skončilo. Prvního prosince byla odhalena trasa už 45. ročníku Rallye Dakar. Poprvé v historii se pojede 14 etap, celkem na závodníky čeká 8 549 kilometrů, z nichž bude 4 706 měřených.

Vše odstartuje 31. prosince prologem, který začne v Sea Campu na břehu Rudého moře, jenž je nějakých 200 kilometrů od Džiddy. Právě tam začala nejslavnější rallye světa letos.

Po desetikilometrovém prologu čeká na závodníky 14 etap a jeden volný den. Rallye zavede jezdce i do čtvrté největší pouště světa Rub al-Chálí, kde stráví čtyři dny a pojede se tam i maratónská etapa bez asistence mechaniků. "Je to gigantická oblast, ve které je králem písek ve své nejmajestátnější podobě. V dunách," řekl ředitel rallye David Castera.

Související obsah

​"Požádali jste nás, že chcete delší a těžší Dakar. Dakar s více kilometry a Dakar s více dunami. Přesně takový Dakar 2023 bude. Bude extrémně náročný, " pokračoval Castera. Dakar bude náročný i z toho důvodu, protože se pojede přes takzvanou Empty Quarter, tedy Pustou končinu. Vše skončí 15. ledna na opačné straně Arabského poloostrova ve městě Dammám u Perského zálivu.

Odhalena byla také startovní listina. Mezi motocyklisty bude chtít útočit na nejlepší desítku Martin Michek na KTM. Tradičně hodně nabitá startovní listina je mezi kamiony, kde bude startovat opět Martin Macík nebo Aleš Loprais.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události