MS ve fotbale 2022

Nepostup ze skupiny a konec na střídačce. Trenér Belgie rezignoval

Nepostup ze skupiny a konec na střídačce. Trenér Belgie rezignoval
Roberto Martínez | Zdroj: Profimedia

Netrvalo to ani hodinu. Kouč belgické fotbalové reprezentace Roberto Martínez rezignoval poté, co jeho tým v posledním zápase na mistrovství světa pouze remizoval s Chorvatskem 0:0 a ze skupiny nepostoupil.

Roberto Martínez končí jako hlavní trenér na lavičce belgické reprezentace. Za vše může neúspěch na letošním světovém šampionátu v Kataru, na kterém Rudí ďáblové nepostoupili ani ze skupiny. V posledním zápase Belgičané potřebovali porazit Chorvatsko, ale zápas skončil 0:0.

Martínezovi by na konci roku stejně vypršela smlouva a na pozápasové tiskové konferenci oznámil, že pokračovat nebude. Na otázku ohledně své budoucnosti odpověděl: "Ano, tohle byl můj poslední zápas."

Související obsah

​Devětačtyřicetiletý kouč by se po reprezentační štaci rád vrátil k trénování v klubu. V Belgii Martínez působil od roku 2016, a v roce 2018 ji dotáhl dokonce k bronzovým medailím na mistrovství světa v Rusku. "Přišel jsem s jasnou myšlenkou a cílem, kterým bylo kvalifikovat se na mistrovství světa 2018. Pak jsme dokonce získali medaili. Jsem na hráče pyšný," pokračoval španělský trenér.

"Bylo to úžasné. Šest let, kdy jsme dokázali udělat všechno, co jsme chtěli. Tým hrál tak, že lidem dělal radost. Teď je ale čas, abych se smířil s tím, že je konec," dodal Martínez.

Podívejte se na sestřih zápasu mezi Belgií a Chorvatskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události