Německo se protrápilo k výhře, podruhé v řadě ale končí ve skupině

Německo v prvních dvou duelech nasbíralo pouze bod, a tak muselo Kostariku porazit a doufat v zaváhání Japonska. První věc se po velkém dramatu sice přihodila, ale ta druhá nikoliv. Německo tak podruhé v řadě vypadlo na MS v základní skupině.

Německo muselo vyhrát za čtyři body a zároveň fandit na dálku Španělsku. Již ve 2. minutě si naběhl do střelecké pozice Musiala, ale jeho zakončení zpoza vápna šlo jen do brankáře Navase. O osm minut později již nárok neměl, hlavičkou jej krásně překonal ve vápně osamocený Serge Gnabry.

O čtyři minuty později se mohl prosadit ze vzduchu také Goretzka, ale toho nyní brankář PSG vychytal. Aktivní Gnabry mohl přidat druhý zásah ve 40. minutě, kdy se ve vápně krásně uvolnil a přes hráče zakončoval ke vzdálenější tyčce. Branku se mu ale těsně nepovedlo trefit.

Do kabin se mohlo jít za stavu 1:1. Raum a Rüdiger se v obraně nedomluvili a Fuller šel sám na Neuera. Střílel do horní části branky, kde ho Neuer nakonec o gólovou radost připravil.

​Pořádně věci se děly až ve druhém poločase. Nejdříve se prosadil Kostaričan Tejeda, kterého i přes tyčky Musialy doplnil Vargas a Kostarika v ten moment vedla o jednu branku  a odsoudila Německo i Španělsko k vyřazení.

Velmi rychle ale zareagoval Havertz, který vyrovnal na 2:2, Německo to v tu dobu ale vůbec nestačilo. Nakonec se prosadil Havertz ještě jednou a přidal se k němu také Füllkurg, ale Japonsko si vyšláplo na Španěly a odsoudilo Němce k cestě domů.

Utkání skupiny E:

Kostarika – Německo 2:4 (0:1)
Branky: 59. Tejeda, 70. Vargas – 10. Gnabry, 73. Havertz, 84. Havertz, 90+1. Füllkrug

Muž utkání podle redakce Nova Sport: Kai Havertz

Přišel ze střídačky a udělal to nejdůležitější, co mohl. Dal dvě branky a pomohl své zemi k obratu. Nestačilo to ovšem k postupu ze základní skupiny, velké zklamání od Německa.