MS ve fotbale 2022

Japonsko předvedlo další úžasný obrat. Po výhře nad Španělskem slaví postup

Japonsko se na mistrovství světa stalo katem favoritů. Po výhře nad Německem 2:1 porazili Japonci stejným skóre i Španělsko a zajistili si tak postup ze skupiny E. Naopak Německo na turnaji končí.

Japonsko vstoupilo do utkání sympatickou šancí, při které Ito ohrozil bránu. K jeho smůle ale trefil pouze boční síť. To Španělsko má kanonýra Moratu, který opět potvrdil svou kvalitu.

Španělský útočník uklidnil svůj tým ve 12. minutě, kdy si Morata naskočil na centr a přesnou hlavičkou překonal japonského gólmana. Pro 30letého forvarda Atlética Madrid to navíc nebyl první výrazný moment. O chvilku později totiž mohl Álvaro Morata skórovat podruhé, tentokrát ho ale brankář Gonda vychytal.

​Jenže pak přišel druhý poločas, který totálně překopal dění ve skupině. Japonsko totiž dokázalo v krátkém sledu dvakrát udeřit a rázem se dostalo do vedení 2:1. Nejdříve se trefil střídající Ricu Doan a následně Ao Tanaka, u jehož branky se dlouho zkoumalo, zdali nebyl míč už celým objemem v autu, podle videa ale tomu tak nebylo a gól platil.

Opaření Španělé se pak na odpověď už nezmohli a Japonsko si tak zajistilo postup ze skupiny E na prvním místě. Tento výsledek pak zároveň znamenal, že Španělskou i přes prohru postoupí, naopak Německo na turnaji skončí.

Výsledek zápasu skupiny E:

Japonsko – Španělsko 2:1 (0:1)
Branky:
48. Doan, 53. Tanaka - 12. Morata

Muž utkání podle redakce Nova Sport: Ao Tanaka

24letý záložník se stal klíčovou postavou utkání, když v 53. minutě stál na konci gólové akce Japonska. Jeho branka navíc završila obrat proti Španělsku a Japonci tak i díky němu postupují do osmifinále mistrovství světa.