MS ve fotbale 2022

Takový odchod si nezasloužil. Hvězda Německa naznačila konec v reprezentaci

Takový odchod si nezasloužil. Hvězda Německa naznačila konec v reprezentaci
Thomas Müller | Zdroj: profimedia.cz

Německo podruhé v řadě končí na světovém šampionátu už ve skupině. Výhra nad Kostarikou 4:2 nebyla jen posledním zápasem Německa v Kataru, ale dost možná i posledním zápasem třiatřicetiletého Thomase Müllera v reprezentačním dresu.

Německá média národní tým po konci v základní skupině, kterou nakonec překvapivě ovládlo Japonsko a druhé skončilo Španělsko, nešetří. "Zklamání, ostuda, trapnost i konec velkého fotbalového národa," taková spojení se objevují v éteru. A konec naznačil i Müller v emotivním rozhovoru hned po zápase.

"Je to absolutní katastrofa. Je to pro nás neuvěřitelně hořké, protože výsledek by stačil, kdyby Španělsko s Japonskem neprohrálo. Cítím se bezmocně," neskrýval Thomas Müller emoce po hořkosladkém vítězství 4:2 nad Kostarikou. A dodal: "Jestli to byl poslední zápas za Německo, tak bych chtěl říct pár slov. Bylo mi nesmírným potěšením. Mockrát vám děkuji. Vždy jsem se snažil hrát srdcem, někdy jsem prolil slzy štěstí, jindy bolesti, ale vždy to bylo s láskou. Teď si musím všechno promyslet."

Odchovanec Bayernu v reprezentačním dresu odehrál 121 utkání, ve kterých dal 44 gólů. Byl u toho, když Německo v roce 2014 ovládlo světový šampionát v Brazílii. Na klubové úrovni se stal 11krát mistrem Německa a dvakrát s Bayernem vyhrál Ligu mistrů.

Podívejte se na sestřih zápasu Německo – Kostarika, který mohl být rozlučkovým zápasem Thomase Müllera:

Zda skutečně pověsí reprezentační kariéru na hřebík, se ještě uvidí. Ačkoli jeho emotivní proslov mluví za své, zlákat by ho mohlo ještě EURO 2024, které za dva roky pořádá Německo. Nicméně jedno je jasné, takovou tečku za reprezentační kariérou si nezasloužil. 

Související obsah

​Kromě Müllera se čeká i na to, zda skončí reprezentační trenér Hansi Flick. Ten sice prohlásil, že ho práce u týmu baví, podle svého názoru mužstvo připravil dobře a má smlouvu ještě na dva roky. Zároveň však připustil, že se o jeho budoucnosti bude v následujících dnech jednat. "Vyřešíme to rychle, je těžké odpovídat hned po zápase, ve kterém jsme byli vyřazeni," odpovídal novinářům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS ve fotbale 2022

Důležité Události