Fotbal

Tureckého komentátora vyhodili během zápasu. Můžou za to bizarní důvody

Tureckého komentátora vyhodili během zápasu. Můžou za to bizarní důvody
Hakan Sükür (uprostřed) během tréninku turecké reprezentace | Zdroj: Profimedia.cz

Při komentování zápasu mistrovství světa ve fotbale byl vyhozen turecký komentátor Alper Bakircigil. Během zápasu Maroka s Kanadou zmínil také nejrychlejší gól v historii MS. Ve druhém poločase už místo něj komentoval někdo jiný.

Turecká televize TRT vysílala čtvrteční zápas MS mezi Kanadou a Marokem. Toto utkání komentoval Alper Bakircigil, který zmínil také jednu zajímavost, zejména pro turecké publikum, a to, že Hakan Sükür vstřelil nejrychlejší gól v historii MS.

To se však nelíbilo zaměstnancům této státní televize a Bakircigil byl pro druhý poločas vystřídán jiným komentátorem a následně dostal i vyhazov.

Na svém twitterovém účtu k tomu komentátor napsal: "Po dnešní události jsem byl vyhozen z TRT, kde jsem dlouhá léta hrdě pracoval. Odloučení patří k lásce. Doufám, že se ještě uvidíme. Sbohem."

Související obsah

​Turecký komentátor měl se svým výrokem pravdu. Bývalý turecký útočník vstřelil branku na MS v roce 2002 v zápase o třetí místo proti Jižní Koreji již v 11. vteřině. 

Důvodem vyhazovu tak nejspíše byla samotná zmínka jména Sükür, protože tento bývalý fotbalista po konci kariéry vstoupil do politiky a později byl také označen za teroristu a je spojován se státním převratem z roku 2016. Sükür musel po incidentech v roce 2016 uprchnout i se svou rodinou do USA, kde se živí jako taxikář.

Podívejte se na sestřih ze zápasu Maroko – Kanada:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události