MMA

Tohle na tuzemské scéně ještě nebylo. OKTAGON představil milionové novinky

Tohle na tuzemské scéně ještě nebylo. OKTAGON představil milionové novinky
Ondřej Novotný a Pavol Neruda | Zdroj: Profimedia

OKTAGON MMA znovu posunul laťku zase o kus výše, tentokrát o pořádný kus. Ondřej Novotný a Pavol Neruda na tradiční tiskové konferenci OKTAGON Time odhalili chystanou pyramidu ve velterové váze. Ta se odehraje v roce 2023 a půjde v ní na domácí poměry o nezvykle vysokou odměnu – jeden milion eur (24,3 milionu korun).

"Projekt světové úrovně," tak promotéři česko-slovenské organizace nazvali pyramidový turnaj Tipsport Game Changer. Ten se uskuteční ve váze do 77 kilogramů během pěti různých galavečerů v příštím roce a zúčastní se ho celkem 16 zápasníků.

Osm bude rovnou nasazených. Druhá osmička bude později vybrána. "V tuto chvíli letí pozvánka do všech zbylých evropských zemí. Mezi všechny zápasníky velterové i střední váhy, pokud budou ochotni zhubnout. Můžete se přihlásit," pronesl Novotný na pódiu.  

Mezi nasazenými nebudou chybět ta největší jména organizace jako Máté Kertész, Christian Jungwirth, Apollo Silva, Bojan Veličkovič, Christian Eckerlin a současný král velterové váhy David Kozma. Do velteru se vrátí i šampion střední váhy Patrik Kincl. Pyramida navíc nabídne interakci i divákům. Ti budou moci hlasy rozhodnout, kdo z poražených zápasníků se vrátí do opravného turnaje, ze kterého by mohl naskočit jako náhradník zpět do hlavního turnaje.

Související obsah

Vítěz z celkové výhry milionu euro za čtyři vyhrané zápasy dostane 300 tisíc eur, tedy 7,3 milionu korun. Poražený finalista si odnese 3,1 milionu korun. O pořádné peníze půjde už v prvním kole, kdy poražený dostane 365 tisíc korun. A i zápasníci mimo oznámenou pyramidu dostanou možnost zvýšit své odměny. Sponzor totiž zvýšil bonus za výkon večera z 2 000 na 5 000 eur (121 tisíc korun), což jak sám Novotný řekl, je víc než platy některých zápasníků.  

Podobné pyramidy pod názvem Grand Prix pravidelně pořádá americká organizace Bellator, kde na vítěze kromě titulu čeká šek na milion dolarů (22 milionů korun). O stejné peníze se bojuje i v každé sezoně PFL. Ačkoli výplaty v OKTAGONU, RFA ani v KSW nejsou veřejné, lze s jistotou tvrdit, že se jedná o jeden z největších projektů na evropské MMA scéně, co se odměn týče.

Nicméně snad vůbec nejdražšího zápasu v evropské historii se fanoušci bojových sportů dočkají ještě letos. Tím by mělo být střetnutí Mariusze Pudzianowskiho a Mameda Chalidova v KSW. Promotér polské organizace Martin Lewandowski prozradil, že výplaty aktérům hlavního zápasu KSW 77, který se uskuteční 17. prosince, jdou přes milion eur pro každého z nich. 

Nenechte si ujít pyramidu bantamové váhy organizace Bellator:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události