Další sporty

Adamczyková se vrátila na Světový pohár. V kvalifikaci skončila pátá

Česká snowboardcrossařka Eva Adamczyková se poprvé po zlomenině obou nohou představila na Světovém poháru. A návrat v Les Deux Alpes ve Francii vyšel. V kvalifikaci ale nakonec skončila pátá a v sobotu ji čekají vyřazovací jízdy. Na vedoucí Britku Charlotte Bankesovou ztratila 0,99 sekundy. Do dalšího kola postoupili i reprezentační kolegové Radek Houser a Kryštof Choura.

Trojnásobná vítězka SP vyjela na trať jako třináctá a cíl proťala na průběžném čtvrtém místě. Na páté místo ji následně posunula Léa Castaová z Francie, která překvapila druhým místem. Česká reprezentantka po úspěšném tréninku, ve kterém byla druhá, sice pomýšlela i na lepší umístění, ale návrat do poháru hodnotí kladně.

"Máme po kvalifikaci. Já jsem spokojená, samozřejmě tam byly chyby, i proto jsme pátá. Je vidět, že se holky zlepšily a už mi nestačí jen pěkná, na půl dobrá jízda. Fakt to už musí být hodně dobré, abych kvalifikaci vyhrála. Alespoň vím, kde jsme ty chyby udělala a kde se zlepšit. Myslím, že páté místo poprvé po zranění na svěťáku je dobré," zhodnotila olympijská vítězka ze Soči svůj comeback.

V sobotu ji čekají vyřazovací jízdy. Mezi šestnáctkou žen chybět druhá Češka Vendula Hopjáková. Z mužů postoupil Radek Houser z 13. místa a Kryštof Choura, který při debutu na SP skončil dvacátý. Matouš Koudelka jízdu nedokončil a nepostoupil. "Zatím docela úspěšný výlet. Těšíme se zítra na finálové rozjížďky a snad bude pěkné počasí, protože předpověď vypadá blbě," zakončila Adamczyková.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události