MS ve fotbale 2022

Korea dokázala otočit zápas s Portugalci a na poslední chvíli si zajistila postup

V posledním kole skupiny H se utkala Jižní Korea s Portugalskem. Korejci museli vyhrát, pokud chtěli postoupit. Hned na začátku zápasu se však trefil Horta a Portugalci vedli. Jižní Korea se nevzdala a dokázala otočit zápas. V nastaveném čase druhého poločasu obrat dokonal Hwang He-chan a pomohl Jižní Koreji k postupu do vyřazovací části.

Portugalci nastoupili do zápasu bez svých velkých jmen a šanci dostali také náhradníci z minulých zápasů. Jedinou výjimkou byl Cristiano Ronaldo, který i přes svůj vyšší fotbalový věk zasáhl do zápasu od začátku.

Hned v úvodu zápasu se měnilo skóre. Pepe vyslal dlouhý centr na Dalota a ten přihrál pod sebe na Hortu, který vystřelil a dal gól. Portugalsko tak od začátku zápasu vedlo.

Korejci se nehodlali vzdát a už v 17. minutě mohli srovnat. Po rohovém kopu se prosadil obránce Kim Jin-su, ale kvůli jeho ofsajdovému postavení branka nemohla být uznána. Jižní Korea se však dočkala po dalším rohovém kopu. Míč se od Ronaldových zad odrazil před Kima Young-gwona a ten se dokázal trefit do branky a vyrovnat.

Portugalci měli do konce poločasu ještě několik dobrých šancí, ale prosadit se nedokázali, a tak hráči odešli do kabin za stavu 1:1.

Druhý poločas toho tolik nenabídl. V 67. minutě krátce po sobě zkoušeli střílet Son Heung-min a poté Hwang In-beom, ale obě střely brankář Costa zneškodnil.

​V nastaveném čase šel do protiútoku Son Heung-min, ale proti přesile nemělo šanci se pokoušet o zakončení. Son však vymyslel krásnou přihrávku a ve vápně našel Hwang Hee-chana, který prostřelil brankáře a otočil stav utkání.

Jižní Korea tak díky brance na poslední chvíli postupuje z druhého místa. Uruguay má sice stejně bodů a také stejný rozdíl ve skóre, ale Korejci vstřelili víc gólů, a proto postupují dál oni.

Výsledek zápasu skupiny H:

Jižní Korea – Portugalsko 2:1 (1:1)
Branky: 27. Kim Young-gwon, 90.+1. Hwang Hee-chan – 5. Horta

Muž utkání podle redakce Nova Sport: Son Heung-min

Kapitán korejského týmu byl po celý zápas aktivní a táhl své spoluhráče při obratu. Rozhodující gól připravil geniální přihrávkou mezi třemi obránci na střelce Hwanga.