Fotbal

Trpaslík a konec fotbalového národa. Německý tisk reprezentanty nešetří

Trpaslík a konec fotbalového národa. Německý tisk reprezentanty nešetří
Smutek německých fotbalistů po vypadnutí z letošního MS | Zdroj: Profimedia.cz

Podruhé v řadě konec v základní skupině MS a nevalné výkony na posledním evropském turnaji. Německý tisk své reprezentanty rozhodně nešetřil. Mluví se o konci fotbalového národa a trpaslíkovi.

Konec v základní skupině v roce 2018, vypadnutí v osmifinále loňského evropského šampionátu a další vypadnutí ze skupiny MS letos. Německému fotbalu se nedaří a tamní tisk své miláčky rozhodně nešetří. 

"Dne 1. prosince 2022 jsme byli svědky konce kdysi velkého a hrdého fotbalového národa," píše například deník Bild. Nejznámější německé noviny zmiňují velké úspěchy své země, naši západní sousedé byli čtyřikrát mistrem světa a třikrát triumfovali na Euru. 

Bild se nevymlouvá na to, že Japonsko dalo kontroverzní branku a že Španělsko neudělalo maximum pro to, aby vyhrálo skupinu a šlo na Chorvatsko. "To by nemělo zastírat, že konec v základní skupině je obrovská ostuda," píší v Německu. 

Související obsah

"Fotbalový trpaslík Německo," dodává Bild. Spokojenost nepanuje ani s trenérem Hansi Flickem, který si prý za rok a půl ve funkci nevybudoval silnou osu. Vyčítá se i indispozice duhové pásky. Podle Bildu by to byla jediná věc, na kterou by němečtí fanoušci mohli být hrdí. 

Podívejte se na sestřih utkání Německo – Kostarika:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události