MS ve fotbale 2022

Z přestřelky vyšlo vítězně Švýcarsko a postupuje ze skupiny. Srbové poslední

V zápase Švýcarska se Srbskem se hrálo o postup ze skupiny G. Lépe na tom byli Švýcaři, kterým mohla stačit i remíza. Nakonec však Švýcarsko dokázalo v zápase plném zvratů vyhrát a zajistilo si postup do další fáze turnaje, kde se švýcarští hráči utkají s Portugalskem.

V zápase skupiny G na sebe narazili Srbsko a Švýcarsko. Na minulém MS  se tyto týmy také potkaly ve skupině a tehdy byli úspěšnější Švýcaři.

Hned na začátku zápasu měli Švýcaři velkou šanci, ale střelu Embola i následnou dorážku Xhaky dokázal srbský brankář vyrazit.

Ve 20. minutě už se mohlo Švýcarsko radovat, když se střelou mezi nohama srbského obránce prosadil Xherdan Shaqiri. Radost Švýcarům dlouho nevydržela, již o šest minut později dokázal po centru Tadiče vyrovnat Aleksandar Mitrovič.

​O necelých 10 minut později Srbové otočili vývoj zápasu. Do šance se dostal Dušan Vlahovič a prostřelil brankáře Kobela. Před koncem poločasu ještě stačili Švýcaři vyrovnat, když se po krásné akci prosadil Breel Embolo.

Hned na začátku druhého poločasu se do vedení opět dostalo Švýcarsko, když Vargas krásně patičkou přihrál míč na Freulera a ten se nemýlil. Zbytek druhého poločasu už moc šancí nenabídl a skóre se do konce zápasu nezměnilo.

Zápas těchto dvou soupeřů byl jako obvykle velmi emotivní. Shaqiri v průběhu zápasu provokoval hráče Srbska na lavičce a v nastaveném čase druhého poločasu ještě došlo k potyčce mezi hráči obou týmů, kterou odstartovali Xhaka s Milenkovičem. Rozhodčím se však podařilo hráče uklidnit a zabránit rvačce.